Vondráček / Orkiestra Filharmonii Narodowej / Boreyko
27 listopada (sobota) – 19:30
Filharmonia Narodowa, Sala Koncertowa
Najpiękniejsze brzmienia z Norwegii, Polski i Gruzji na wielki finał III edycji Festiwalu Eufonie!
Muzyka Krzysztofa Pendereckiego towarzyszy nam od samego początku – jego kompozycjami rozpoczęliśmy pierwszą i zakończyliśmy drugą edycję festiwalu. Tegoroczny koncert finałowy zainaugurujemy jego II Symfonią „Wigilijną”. W kolejnych częściach wysłuchamy „Koncertu fortepianowego a-moll op. 16” Edvarda Griega – kompozytora, pianisty i dyrygenta, nazywanego twórcą narodowej szkoły muzycznej w Norwegii – oraz „Morning Prayers” pochodzącego z Gruzji Giji Kanczeliego.
W tym polsko-norwesko- gruzińskim repertuarze wystąpią: zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Królowej Elżbiety w 2016 roku, Lukáš Vondráček oraz Orkiestra Filharmonii Narodowej. Batutę oddajemy jej dyrektorowi artystycznemu, Andrzejowi Boreyce.
Koncert współorganizowany przez Filharmonię Narodową i Narodowe Centrum Kultury
Program koncertu:
Krzysztof Penderecki:
II Symfonia „Wigilijna”
***przerwa***
Edward Grieg:
Koncert fortepianowy a-moll op. 16
Gija Kanczeli:
Morning Prayers
Artyści:
Lukáš Vondráček – fortepian
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Andrzej Boreyko – dyrygent
Pełny program festiwalu Eufonie 2021 na stronie:
Informacje pochodzą ze strony:
https://eufonie.pl/

