Wawrowski / “Transylvania” Orkiestra Filharmonii Państwowej w Cluj-Napoce / Bebeşelea
22 listopada (poniedziałek) – 19:30
Filharmonia Narodowa, Sala Koncertowa
22 listopada w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie usłyszymy romantyczne brzmienia z ojczyzny samego hrabiego Drakuli oraz inspirowany folklorem „Koncert skrzypcowy” Ludomira Różyckiego, współpracownika Karola Szymanowskiego. W towarzystwie muzyków “Transylvanii” Orkiestry Filharmonii Państwowej w Cluj-Napoce wystąpi Janusz Wawrowski – ceniony polski skrzypek. Od 2018 roku gra na pierwszym w Polsce od czasów II wojny światowej stardivariusie, sprezentowanym mu przez anonimowego mecenasa. Muzyków poprowadzi Gabriel Bebeşelea – wybitny rumuński dyrygent młodego pokolenia.
Program koncertu:
György Ligeti
Concert Românesc
Ludomir Różycki
Koncert skrzypcowy
***przerwa***
George Enescu
Poemat rumuński
Artyści:
Janusz Wawrowski – skrzypce
“Transylvania” Orkiestra Filharmonii Państwowej w Cluj-Napoce
Gabriel Bebeşelea – dyrygent
Pełny program festiwalu Eufonie 2021 na stronie:
Informacje pochodzą ze strony:
https://eufonie.pl/

