Bujnicka / Kryger / Kozłowski / Gierlach / Chór Filharmonii Narodowej / Sinfonia Varsovia / Nagy
19 listopada (piątek) – 19:30
Filharmonia Narodowa, Sala Koncertowa
Wielkie nazwiska na wielkie otwarcie III edycji Festiwalu Eufonie – święta muzyki i muzyków Europy Środkowo-Wschodniej! 19 listopada w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej usłyszymy kompozycje trzech wybitnych węgierskich kompozytorów w wykonaniu Sinfonii Varsovii, Chóru Filharmonii Narodowej oraz solistów: Bożeny Bujnickiej (sopran), Urszuli Kryger (alt), Karola Kozłowskiego (tenor) i Wojciecha Gierlacha (bas).
W programie tego iście węgierskiego koncertu znalazły się kompozycje przedstawicieli różnych epok. Ferenc Liszt stał się jedną z najważniejszych postaci europejskiego romantyzmu, Ernst von Dohnányi i Zoltán Kodály – kontynuatorami jego fascynacji węgierskim folklorem.
Muzyków poprowadzi Maestro Zsolt Nagy – ceniony węgierski dyrygent orkiestrowy i operowy, profesor dyrygentury w Konserwatorium Paryskim. Pod jego batutą, podczas koncertu finałowego drugiej edycji Festiwalu, wybrzmiało Polskie Requiem Krzysztofa Pendereckiego.
Program koncertu:
Ernst von Dohnányi
Minuty symfoniczne
Ferenc Liszt
Walc Mefisto nr 1
Zoltán Kodály
Te Deum
Artyści:
Bożena Bujnicka – sopran
Urszula Kryger – alt
Chór Filharmonii Narodowej
Wojciech Gierlach – bas
Karol Kozłowski – tenor
Sinfonia Varsovia
Zsolt Nagy – dyrygent
Informacje pochodzą ze strony:
https://eufonie.pl/

