Array
(
    [0] => https://proanima.pl/wp-content/uploads/2021/04/netflix-baner-.png
    [1] => 550
    [2] => 550
    [3] => 
)
        

W czasie pandemii Netflix stał się jednym z głównych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Restauracje czy kina najczęściej pozostają zamknięte, możliwości spotkań zostały ograniczone, a telewizja internetowa oferuje widzom coraz to nowsze pozycje. Jak co miesiąc platforma przygotowała masę filmów i seriali. Znaleźć można zarówno dokumenty, hollywoodzkie filmy czy programy rozrywkowe. A co ma szansę stać się kolejnym hitem?

And the Oscar goes to…

Na ten miesiąc zapowiedziano dwie premiery filmów, które mogą poszczycić się wielką popularnością związaną między innymi właśnie z galą rozdania Oscarów. Pierwszy z nich – Pewnego razu… w Hollywood opowiadający o aktorze Ricku Daltonie i jego przyjacielu kaskaderze powracających do Hollywood. Mężczyźni próbują odnaleźć się w przemyśle filmowym, który ewoluował podczas ich nieobecności. Film pojawi się na platformie już 14 kwietnia. Ten dramat Quentina Tarantino zdobył aż 10 nominacji do Oscara w 2020 roku. Statuetki ostatecznie zdobyły Barbara Ling i Nancy Haigh za najlepszą scenografię oraz Brad Pitt jako najlepszy aktor drugoplanowy. Produkcja zdobyła także szereg innych ważnych nagród, więc jej premiera na Netflixie jest jedną z najbardziej wyczekiwanym w tym miesiącu.

Podobnie jest z Jokerem, którego wyreżyserował Todd Phillips. Grający strudzonego życiem komika popadającego w obłęd, który staje się psychopatycznym mordercą Joaquin Phoenix otrzymał za tę rolę Oscara. Kolejny powędrował w ręce kompozytorki Hildur Guðnadóttir za najlepszą muzykę oryginalną. Ten doceniony przez wielu krytyków dramat będzie można obejrzeć już od 29 kwietnia.

https://www.youtube.com/watch?v=Hkh5YF_-tiI

Ubrania z historią

Już w pierwszy dzień kwietnia Netflix opublikował mini serial pt. Znoszone historie. Te opowieści stają się jeszcze ciekawsze w obliczu pandemii, zdalnej nauki i pracy, ograniczonych spotkań z najbliższymi, kiedy to dres stał się najczęstszym noszonym ubraniem. Za to bohaterowie pokazują swoje rzeczy z bardzo indywidualnej perspektywy. To nie one są najważniejsze, a właśnie to, jakie wspomnienia przywołują. Oprócz jednostkowych doświadczeń scenarzystka Emily Spivack pokazuje wpływ ubrań na przemiany obyczajowe, etniczne czy seksualne, których odwiecznymi znakami są właśnie kostiumy.

Przekornie, w pierwszym odcinku ukazani są nudyści – osoby, które niczym nie zasłaniają swoich ciał. W kolejnych można zobaczyć i usłyszeć historie przeróżnych osób pochodzących z różnych klas, miast, urodzonych na przestrzeni wielu lat. Serial daje widzom przestrzeń do przemyślenia tego, co mają w swoich szafach. Tego, jaką symbolikę pełnią ubrania, czy przywiązują do nich szczególna wagę, a może zupełnie przeciwnie, rolę talizmanów życiowych pełni zupełnie coś innego.

https://www.youtube.com/watch?v=6eH-6tu3qPI&t=5s

Netflix – polski akcent

Na Netflixie stosunkowo rzadko pojawiają się polskie produkcje. W połowie miesiąca (14 kwietnia) będzie okazja obejrzenia Prime Time. Widzowie przeniosą się w czasie do Sylwestra 1999 roku. Zetkną się tam z historią Sebastiana, w tej roli Bartosz Bielenia znany z filmu Boże Ciało, który również można już obejrzeć na Netflixie. Celem bohatera staje się wejście na antenę podczas czasu największej oglądalności. Aby to osiągnąć wchodzi do studia z bronią i bierze dwóch zakładników. Reżyser – Jakub Piątek chce pokazać oglądającym wielką samotność bohatera, jego potrzebę akceptacji, walkę z własnymi demonami i drogę do podjęcia tak ekstremalnych kroków.

Wraz z końcem miesiąca Netflix wypuści inną polską produkcję – Sexify. Ten dramat opowiada o studentce informatyki pragnącej wygrać prestiżowy konkurs. W tym celu chce stworzyć aplikację opartą na seksualnych potrzebach młodych osób. Wraz z koleżankami próbuje odkryć ten fascynujący, tajemniczy i zawiły świat. Na Netflixie widzowie mogą odnaleźć wiele filmów i seriali związanych z dojrzewaniem i odkrywaniem siebie. Wydaje się, że Sexify będzie jednym z nich. Przy okazji będzie można podziwiać grę aktorską wielu znanych polskich twórców, np. Zbigniewa Zamachowskiego, Cezarego Pazurę czy Ewę Szykulską.

Platforma dla każdego

Oprócz wymienionych wyżej pozycji w kwietniu będzie można zobaczyć również inne produkcje. Zarówno te dla starszych, jak i młodszych widzów, komedie i dramaty, nowe produkcje i te już wielokrotnie nagradzane, a także historie, które poruszą serca widzów. Wystarczy jedynie poszukać!

 

Natalia Rogowska – studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Poznaniu, pasjonatka literatury, polityki i spraw społecznych. Działa również w studenckim radiu Meteor.

🟧 Przeczytaj: (Nie)miłość do teatru
🟧 Przeczytaj: „Nowiny ze świata”: magiczna siła opowieści
🟧 Przeczytaj: Kino społecznie zaangażowane

Udostępnij:


2024 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content