Warsztaty twórczego pisania z Adamem Kaczanowskim

W ramach V edycji Festiwalu Tradycji Literackich zapraszamy na Warsztaty twórczego pisania z Adamem Kaczanowskim, pisarzem, performerem, laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.

• lipiec–sierpień 2021
• warsztaty dla młodzieży od 16 lat i dorosłych w trybie online
• udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, próbkę poetycką (maksymalnie 3 wiersze do 50 wersów każdy) należy przesłać na adres gabinetliteracki@ossolineum.pl do 20 czerwca 2021
• listę zakwalifikowanych ogłosimy do 3 lipca 2021

Od prowadzącego:
Podczas pierwszych zajęć każdemu uczestnikowi warsztatów zadam to samo pytanie: gdybyś miał, miała, napisać tylko jeden wiersz, co chciałbyś, chciałabyś, w nim powiedzieć? Jaki sens zawrzeć? Każdy wypracuje swoje jedno podstawowe zdanie, jedną myśl.

Przez kolejne pięć zajęć każdy ujmować będzie tę myśl w wierszu inspirowanym językiem innego współczesnego „żywiołu”. Będą to:

1. wiersz z instrukcji obsługi – zajęcia 2: 14 lipca
2. wiersz z innego wiersza – zajęcia 3: 21 lipca
3. wiersz z reklamy – zajęcia 4: 28 lipca
4. wiersz z Messengera – zajęcia 5: 4 sierpnia
5. wiersz z serialu – zajęcia 6: 11 sierpnia

O prowadzącym:
Adam Kaczanowski(1976) – raczej pisarz, trochę performer, laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za książkę „Cele”, za którą był też nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia. Opublikował też trzy powieści (ostatnio „Topless”) oraz kilka książek poetyckich (m.in. „Stany”, „Happy End”, „Co jest nie tak z tymi ludźmi?”). Jego teksty pojawiały się m.in w „Twórczości”, „brulionie”, „Nowym Nurcie”, „Czasie Kultury”, „FA-arcie” oraz na cycgada.art.pl. Występował jako Człowiek-Małpa, Calineczka i klaun, m.in. w galeriach Goldex Poldex (Kraków), Arsenał (Poznań), Siłownia (Poznań). Urodził się w Poznaniu, mieszka w Warszawie, pracuje w reklamie. Ostatnio opublikował zbiór opowiadań „Czego boją się rodzice” oraz książkę z wierszami „Zabawne i zbawienne”.

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.