Spotkanie autorskie, Transmisja online

Stanisława Celińska – rozmowa o książce “Niejedno przeszłam” – wieczór autorski on-line

Stanisława Celińska - rozmowa o książce \"Niejedno przeszłam\" - wieczór autorski on-line piątek, 29.01.2021 godz. 19:00 wieczór autorski on-line Stanisława Celińska - rozmowa o książce \"Niejedno przeszłam\" Spotkanie poprowadzi - Marcin Michrowski Opis wydawcy: Stanisława Celińska ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju. Książka jest złożona z dwóch głównych warstw: pierwszej - pełnej faktów oraz drugiej - refleksyjnej, z osobistym przesłaniem. Równolegle barwny portret Stanisławy Celińskiej tworzą jej przyjaciele i znajomi, m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr... Stanisława Celińska jest jedna i nigdzie nie ma osoby podobnej do niej - i w talencie, i w człowieczeństwie. W życiu jest heroiczna, w uzdolnieniach nie do ogarnięcia. Ma energię silnika odrzutowego, głos niebotyczny, muzykalność kompletną i odwagę zawodową jak mało kto. Po prostu - Stasia jest wspaniałą aktorką i niezwykłą osobą. To dla niej Bertolt Brecht napisał Mutter Courage... - Kazimierz Kutz Stasia jest to NAJCZYSTSZY DIAMENT - Wielka AKTORKA... Wielki CZŁOWIEK... Mój wielki PRZYJACIEL... Jerzy Antczak Stanisława Celińska - aktorka teatralna i filmowa, współpracuje też z Teatrem Polskiego Radia, wokalistka, autorka tekstów piosenek. Warszawianka, absolwentka PWST w Warszawie. Stworzyła różnorodne postaci, dramatyczne i komediowe, pierwszo i drugoplanowe, epizodyczne, ale zawsze pełne emocji, przykuwające uwagę widzów i długo pamiętane. Na scenie teatralnej zadebiutowała w Teatrze Współczesnym w Warszawie(1968), w filmie u Andrzeja Wajdy w głośnym \"Krajobrazie po bitwie\" (1970). Była związana również z innymi warszawskimi teatrami: Ateneum, Dramatycznym, Studio, Rozmaitości oraz z Teatrem Nowym w Poznaniu. Do 2015 roku w zespole Nowego Teatru w Warszawie, gdzie zasłynęła z ról w spektaklach w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Wystąpiła m.in. w filmach: \"Nie ma róży bez ognia\", \"Zaklęte rewiry\", \"Panny z Wilka\", \"Panna Nikt\", \"Fuks\", \"Pieniądze to nie wszystko\", \"Katyń\", \"1920 Bitwa warszawska\" oraz w serialach, m.in.: \"Noce i dnie\", \"Alternatywy 4\", \"Zmiennicy\", \"Złotopolscy\", \"Samo życie\", \"Mamuśki\", \"Barwy szczęścia\". Od 2012 roku regularnie nagrywa płyty (\"Nowa Warszawa\", \"Atramentowa...\", \"Malinowa...\", \"Jesienna...\") i występuje na koncertach. Laureatka wielu nagród. Długą listę rozpoczyna I Nagroda w kategorii Debiuty na festiwalu w Opolu w 1969 roku za piosenkę \"Ptakom podobni\". W ostatnich latach wyróżniona m.in. Orłem - Polską Nagrodą Filmową (2011), Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida (2014), Wielką Nagrodą Festiwalu Dwa Teatry (2016), Fryderykiem (2019) i Nagrodą Publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2020). Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/4963358860406133/

29.01.2021
19:00 -

Stanisława Celińska – rozmowa o książce “Niejedno przeszłam” – wieczór autorski on-line

piątek, 29.01.2021 godz. 19:00
wieczór autorski on-line
Stanisława Celińska – rozmowa o książce “Niejedno przeszłam”
Spotkanie poprowadzi – Marcin Michrowski
Opis wydawcy:
Stanisława Celińska ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności, o
sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju.
Książka jest złożona z dwóch głównych warstw: pierwszej – pełnej faktów oraz drugiej – refleksyjnej, z osobistym przesłaniem. Równolegle barwny portret Stanisławy Celińskiej tworzą jej przyjaciele i znajomi, m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr…
Stanisława Celińska jest jedna i nigdzie nie ma osoby podobnej do niej – i w talencie, i w człowieczeństwie. W życiu jest heroiczna, w uzdolnieniach nie do ogarnięcia. Ma energię silnika odrzutowego, głos niebotyczny, muzykalność kompletną i odwagę zawodową jak mało kto. Po prostu – Stasia jest wspaniałą aktorką i niezwykłą osobą. To dla niej Bertolt Brecht napisał Mutter Courage…
– Kazimierz Kutz
Stasia jest to NAJCZYSTSZY DIAMENT –
Wielka AKTORKA…
Wielki CZŁOWIEK…
Mój wielki PRZYJACIEL…
Jerzy Antczak
Stanisława Celińska – aktorka teatralna i filmowa, współpracuje też z Teatrem Polskiego Radia, wokalistka, autorka tekstów piosenek. Warszawianka, absolwentka PWST w Warszawie.
Stworzyła różnorodne postaci, dramatyczne i komediowe, pierwszo i drugoplanowe, epizodyczne, ale zawsze pełne emocji, przykuwające uwagę widzów i długo pamiętane. Na scenie teatralnej zadebiutowała w Teatrze Współczesnym w Warszawie(1968), w filmie u Andrzeja Wajdy w głośnym “Krajobrazie po bitwie” (1970). Była związana również z innymi warszawskimi teatrami: Ateneum, Dramatycznym, Studio, Rozmaitości oraz z Teatrem Nowym w Poznaniu. Do 2015 roku w zespole Nowego Teatru w Warszawie, gdzie zasłynęła z ról w spektaklach w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
Wystąpiła m.in. w filmach: “Nie ma róży bez ognia”, “Zaklęte rewiry”, “Panny z Wilka”, “Panna Nikt”, “Fuks”, “Pieniądze to nie wszystko”, “Katyń”, “1920 Bitwa warszawska” oraz w serialach, m.in.: “Noce i dnie”, “Alternatywy 4”, “Zmiennicy”, “Złotopolscy”, “Samo życie”, “Mamuśki”, “Barwy szczęścia”. Od 2012 roku regularnie nagrywa płyty (“Nowa Warszawa”, “Atramentowa…”, “Malinowa…”, “Jesienna…”) i występuje na koncertach.
Laureatka wielu nagród. Długą listę rozpoczyna I Nagroda w kategorii Debiuty na festiwalu w Opolu w 1969 roku za piosenkę “Ptakom podobni”. W ostatnich latach wyróżniona m.in. Orłem – Polską Nagrodą Filmową (2011), Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida (2014), Wielką Nagrodą Festiwalu Dwa Teatry (2016), Fryderykiem (2019) i Nagrodą Publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2020).

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/4963358860406133/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Stanisława Celińska – rozmowa o książce “Niejedno przeszłam” – wieczór autorski on-line

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.