Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza a spotkanie online z Magdą Umer – wykonawczynią poezji śpiewanej, reżyserką i dziennikarką, które odbędzie się 8 grudnia 2020 r. o godz. 18:00 na platformie ClickMeeting. Spotkanie poprowadzi Adam Bienias.

 

Link do rejestracji na spotkanie z Magdą Umer: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/spotkanie-z-magda-umer/register

Aby zapisać się na spotkanie, wystarczy podać imię i adres email. Podczas spotkania będzie możliwość uczestniczenia w dyskusji na żywo na czacie. Wstęp wolny.

Organizację spotkania dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Magda Umer – urodziła się w Warszawie. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jej droga twórcza rozpoczyna się w latach 60. w studenckich kabaretach. Artystka wszechstronna: przede wszystkim piosenkarka (i śpiewać chyba nie przestanie – opowiada: „Zapytałam kiedyś mojego pianistę Wojtka Borkowskiego, dlaczego nie mogę iść wreszcie na emeryturę, skoro śpiewam takie smutne piosenki, a Wojtek na to: «Bo twój smutek jest promienny»”), ale też reżyserka („Biała bluzka” z Krystyną Jandą, „Zimy żal” z Jeremim Przyborą), autorka recitali, tekstów i książek („Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką” z Marcinem Zaborskim, „Zły chłopiec” z Bogusławem Lindą, „Jak trwoga to do bloga 2008–2009” z Andrzejem Poniedzielskim), aktorka (Rachela w „Weselu” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza).

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.