wiellkopolskie

Wrzesień to miesiąc, w którym tradycyjnie – po wakacyjnej przerwie – wracamy z cyklem „Środa z kinem niezależnym”.
Tym razem proponujemy zestaw Short Waves on Tour — objazdowy konkurs polskich filmów 🎥 krótkometrażowych wyselekcjonowanych z Konkursu Polskiego 13. edycji Short Waves Festival, który odbył się w czerwcu tego roku.
Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. zł.
CKiS zaprasza 22 września, o godzinie18.00 do Kina Kameralnego przy Okólnej 47a.
W programie:
👉 We have one heart, reż. Katarzyna Warzecha, animacja / dokument, 11’
Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.
👉 Wyraj (Vyraj), reż. Agnieszka Nowosielska, fabuła, 21’
Podczas gdy Weronka walczy o zdrowie swojego ojca, otaczający ją świat przeczy regułom logiki. Czy to możliwe, że jej syn ma wpływ na stan zdrowia dziadka?
👉 Niebieski Dym (Blue Smoke), reż. Katarzyna Gondek, eksperyment / dokument, 12’
Historia kobiety, która straciła pamięć w fabryce gofrownic.
👉 Green, reż. Ivan Bambalin, fabuła, 15’
Przyszłość. Ziemia przeżywa apokalipsę zanieczyszczenia. Astronautka i matka Green decyduje się lecieć na zrobionej przez sobie rakietę na inną planetę, żeby zebrać nasiona roślin i wrócić z nimi na Ziemię. Ona ma nadzieję uratować swoją chorą córkę i całą ludzkość.
👉 Millenium, reż. Daria Godyń, animacja, 8’
Od stuleci człowiekowi towarzyszył lęk przed nowym tysiącleciem. Jest Sylwester 1999 — zbliża się „koniec świata”. Katastrofa, niepewność i gęstniejąca atmosfera milenijnej paranoi to tematy, na których skupia się ta animacja.
👉 Julia nad morzem (Julia at the Seaside), reż. Mariusz Rusiński, dokument, 17’
Julia samotnie spędza swoje letnie wakacje nad morzem. Używając Tindera, spotyka się z różnymi ludźmi — niektórzy są natrętni, niektórzy niezręczni, ale może wśród nowo poznanych osób znajdzie się ktoś godny zaufania? O wszystkim tym twórcy opowiadają z mieszaniną czułości i ironii, za sprawą której „Julia…” wygląda jak film, jaki mogliby nakręcić Eric Rohmer i Milos Forman, gdyby tylko wybrali się na wspólne wakacje nad polskie morze.
czas trwania: 84 minuty

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy Konin.

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.