fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spektakl, Transmisja online

Rosyjski kontrakt – spektakl online

Oparta na faktach historia angielskiego inżyniera, któremu Car Piotr Wielki proponuje nadzór nad gigantyczną budową. Kontrakt daje szansę na zdobycie fortuny, ale ceną jest zerwanie z dotychczasowym życiem i kilkuletnia rozłąka z narzeczoną. Perry wyjeżdża do Rosji, nie zdaje sobie jednak sprawy, że pojmowanie rzeczywistości jest tam zupełnie inne niż w Anglii. Spektakl według opowiadania „Epifańskie śluzy” Andrieja Płatonowa, najwybitniejszego obok Bułhakowa rosyjskiego pisarza XX wieku, to próba uchwycenia mentalności Wschodu, która od wieków przeraża i fascynuje Europę. PREMIERA odbyła się 5 grudnia 2014 r., Scena Przodownik Obsada Oskar Hamerski (gościnnie) - Bertrand Perry Agnieszka Roszkowska - Mary Carborund Marcin Sztabiński - Piotr Aleksjejewicz Car Wszechrosji / głos kata Krzysztof Ogłoza (gościnnie) - Karl Bergen Krzysztof Brzazgoń (gościnnie) - Peter Forch Magdalena Smalara - Ksenia Tarasowna Radionowa Tomasz Budyta - Wojewoda Epifański Twórcy reżyseria: Krzysztof Rekowski przekład: Seweryn Pollak scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski muzyka: Marcin Mirowski projekcje i video: Emilia Sadowska kierownik produkcji: Natalia Mołodowiec Spektakl zostanie zamieszczony na naszym kanale YouTube w sobotę o godz. 19.00 i będzie dostępny do północy wyłącznie w dniu emisji. Link podamy w tym wydarzeniu oraz na tablicy FB. Uwaga: Drodzy widzowie, nagranie zostało zrealizowane w celach technicznych i pierwotnie nie było przeznaczone do prezentowania szerokiej publiczności. Ze względu na wyjątkową sytuację postanowiliśmy udostępnić je bezpłatnie i będzie nam niezmiernie miło jeśli spędzicie z nami ten wieczór. Fot. K. Chmura Cieszymy się, że w czasie obowiązkowego dystansu udaje nam się być razem – nasza działalność przez ostatnie miesiące przeniosła się do internetu. Oczywiście nic nie zastąpi nam spotkania w teatrze, ale cieszymy się z tego, że nasza wirtualna scena gości w niektóre wieczory nawet kilka tysięcy osób! Dzięki temu pamiętamy, że dla Was warto się mobilizować i wchodzić w nowy obszar działań. Dziękujemy, że jesteście z nami. Udział w wydarzeniach DramatOnu, który rozpoczęliśmy w kwietniu i kontynuujemy w kolejnych miesiącach, jest bezpłatny, ale jeśli chcielibyście wesprzeć naszą działalność w tym trudnym czasie, zachęcamy do zakupu cegiełki. Możecie wpłacić dowolną kwotę na cele statutowe teatru: https://bilety.teatrdramatyczny.pl/darowizny/dodaj.html   Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/621930358402218

06.06.2020
19:00 - 23:59

Oparta na faktach historia angielskiego inżyniera, któremu Car Piotr Wielki proponuje nadzór nad gigantyczną budową. Kontrakt daje szansę na zdobycie fortuny, ale ceną jest zerwanie z dotychczasowym życiem i kilkuletnia rozłąka z narzeczoną. Perry wyjeżdża do Rosji, nie zdaje sobie jednak sprawy, że pojmowanie rzeczywistości jest tam zupełnie inne niż w Anglii.

Spektakl według opowiadania „Epifańskie śluzy” Andrieja Płatonowa, najwybitniejszego obok Bułhakowa rosyjskiego pisarza XX wieku, to próba uchwycenia mentalności Wschodu, która od wieków przeraża i fascynuje Europę.

PREMIERA odbyła się 5 grudnia 2014 r., Scena Przodownik

Obsada
Oskar Hamerski (gościnnie) – Bertrand Perry
Agnieszka Roszkowska – Mary Carborund
Marcin Sztabiński – Piotr Aleksjejewicz Car Wszechrosji / głos kata
Krzysztof Ogłoza (gościnnie) – Karl Bergen
Krzysztof Brzazgoń (gościnnie) – Peter Forch
Magdalena Smalara – Ksenia Tarasowna Radionowa
Tomasz Budyta – Wojewoda Epifański

Twórcy
reżyseria: Krzysztof Rekowski
przekład: Seweryn Pollak
scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski
muzyka: Marcin Mirowski
projekcje i video: Emilia Sadowska
kierownik produkcji: Natalia Mołodowiec

Spektakl zostanie zamieszczony na naszym kanale YouTube w sobotę o godz. 19.00 i będzie dostępny do północy wyłącznie w dniu emisji. Link podamy w tym wydarzeniu oraz na tablicy FB.

Uwaga: Drodzy widzowie, nagranie zostało zrealizowane w celach technicznych i pierwotnie nie było przeznaczone do prezentowania szerokiej publiczności. Ze względu na wyjątkową sytuację postanowiliśmy udostępnić je bezpłatnie i będzie nam niezmiernie miło jeśli spędzicie z nami ten wieczór.

Fot. K. Chmura

Cieszymy się, że w czasie obowiązkowego dystansu udaje nam się być razem – nasza działalność przez ostatnie miesiące przeniosła się do internetu. Oczywiście nic nie zastąpi nam spotkania w teatrze, ale cieszymy się z tego, że nasza wirtualna scena gości w niektóre wieczory nawet kilka tysięcy osób! Dzięki temu pamiętamy, że dla Was warto się mobilizować i wchodzić w nowy obszar działań. Dziękujemy, że jesteście z nami.
Udział w wydarzeniach DramatOnu, który rozpoczęliśmy w kwietniu i kontynuujemy w kolejnych miesiącach, jest bezpłatny, ale jeśli chcielibyście wesprzeć naszą działalność w tym trudnym czasie, zachęcamy do zakupu cegiełki. Możecie wpłacić dowolną kwotę na cele statutowe teatru: https://bilety.teatrdramatyczny.pl/darowizny/dodaj.html

 

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/621930358402218

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.