fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Seans

Pokaz specjalny: Siła ognia

Zapraszamy na pokaz nagrodzonego na festiwalu w Cannes filmu Olivera Laxe! Pokaz specjalny:\" Siła ognia\" 22 lipca 2020, godz. 18:30 Kino Forum, ul. Legionowa 5 bilet: 16 zł - wkrótce w kasie kina i na stronie: https://bilety.bok.bialystok.pl/ Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dla kina FORUM, opracowanymi na podstawie wytycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla kin w trakcie epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce: https://bok.bialystok.pl/aktualnosci/wracamy-po-przerwie/ \"Siła ognia\" / \"O que arde\" Francja/Hiszpania/Luksemburg 2019, 90\' reż. Oliver Laxe obsada: Amador Arias, Benedicta Sanchez, Inazio Abrao Zdobywca Nagrody Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes (2019), dwóch nagród na MFF w Salonikach i dwóch nagród Goya! Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. To historia na wskroś uniwersalna i jednocześnie bardzo współczesna: oto do leżącej na skraju świata, wyglądającej turystów wioski wraca Amador, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie. Reakcja najbliższych na jego powrót daleka jest od radości. Niewypowiedziane konflikty tlą się i przybierają na sile z każdym dniem. Równoprawnym bohaterem filmu jest surowy, górzysty krajobraz Galicji, który kształtuje charaktery i relacje między ludźmi na swoje podobieństwo. Oliver Laxe z pokorą przyjmuje dyktowane przez naturę zasady. Jeśli sztuka w ogóle może być eko, to ten film właśnie taki jest – organiczny. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/811033726095287/

22.07.2020
18:30 - 20:00

Zapraszamy na pokaz nagrodzonego na festiwalu w Cannes filmu Olivera Laxe!

Pokaz specjalny:” Siła ognia”

22 lipca 2020, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – wkrótce w kasie kina i na stronie: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dla kina FORUM, opracowanymi na podstawie wytycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla kin w trakcie epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce:

Wróciliśmy po przerwie!

“Siła ognia” / “O que arde”
Francja/Hiszpania/Luksemburg 2019, 90′
reż. Oliver Laxe
obsada: Amador Arias, Benedicta Sanchez, Inazio Abrao

Zdobywca Nagrody Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes (2019), dwóch nagród na MFF w Salonikach i dwóch nagród Goya!

Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność.

To historia na wskroś uniwersalna i jednocześnie bardzo współczesna: oto do leżącej na skraju świata, wyglądającej turystów wioski wraca Amador, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie. Reakcja najbliższych na jego powrót daleka jest od radości. Niewypowiedziane konflikty tlą się i przybierają na sile z każdym dniem.

Równoprawnym bohaterem filmu jest surowy, górzysty krajobraz Galicji, który kształtuje charaktery i relacje między ludźmi na swoje podobieństwo. Oliver Laxe z pokorą przyjmuje dyktowane przez naturę zasady. Jeśli sztuka w ogóle może być eko, to ten film właśnie taki jest – organiczny.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/811033726095287/

Pokaz specjalny: Siła ognia

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.