Murel Bloch to opowiadaczka na każdą okazję i przy każdej pogodzie. Jej repertuar jest przepastny i eklektyczny: od tradycyjnych historii, które na swój sposób przetwarza, przez fakty z gazet po opowieści wyssane z palca.

 

Od czterdziestu lat zbiera historie i różnego rodzaju drobiazgi: pudełka po sardynkach, guziki, tkaniny, wszelkiego rodzaju papier pakowy, kapsułki, paczki papierosów… Mieszka w Paryżu, przy bulwarach, blisko stacji metra Bonne-Nouvelle (Dobra Nowina). Jak sama o sobie mówi, nie jest opowiadaczką terroiru, tylko opowiadaczką trotuaru. Lubi podróżować, żeby potem opowiadać, czasem do odległych miast, najczęściej po uliczkach swego ukochanego Paryża. To miasto Historii, gdzie roi się od historii przeszłych i teraźniejszych, które narratorka lubi nakładać na siebie według swojego uznania i wyobraźni. Inspirują ją także utwory takich pisarzy, jak Julio Cortazar, Italo Calvino czy Franz Kafka. Zgubić się w mieście niczym w lesie – to szansa, żeby trafić na cuda i osobliwości. Być może na festiwalu pojawi się opowiastka zrodzona ze spaceru Muriel Bloch po listopadowej Warszawie?

https://fr.wikipedia.org/wiki/Muriel_Bloch

Spektakl w języku francuskim. Przekład sceniczny – Magda Lena Górska.

Wydarzenie dostępne przez 72 h.

Festiwal finansuje m.st. Warszawa. Partner strategiczny: Instytut Francuski.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/968210350678955/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.