lodzkie

Koncert Piosenki Francuskiej “Od Piaf do Dalidy” w wykonaniu Katarzyny Kołodziejczyk z akompaniamentem Marcina Janiszewskiego obejmuje najbardziej znane utwory piosenki francuskiej z repertuaru : Edith Piaf, Charles’a Aznavour’a, Dalidy, Zaz…

W Pasażu Kultury usłyszymy takie utwory jak: “Sous le ceiel de Paris”, “Champs Elysees”, “Milord”, “Je t’aime” czy “Pour que tu m’aimes encore”.

Data: 23.07.2021 r., godz. 19:00
Miejsce: Pasaż Kultury Województwa Łódzkiego
Wstęp wolny!!!

Katarzyna Kołodziejczyk
Edukację szkolną i licealną odbyła równolegle z edukacją muzyczną w klasie fletu poprzecznego. Jest wiele gatunków muzycznych, które wykonuje. Przede wszystkim jest to muzyka francuska, ale poza tym Kasia z równym zaangażowaniem śpiewa muzykę gospel, soul, oraz swingujący jazz.
Śpiewa głównie po francusku, angielsku włosku, i oczywiście polsku, chociaż biorąc udział w serii koncertów “Rozśpiewana Europa” z cyklu “Europa da się lubić”, miała okazję śpiewać także po niemiecku, grecku, czesku i hiszpańsku.
Była także uczestniczką programu „ The Voice of Poland” gdzie występowała w drużynie Marii Sadowskiej i z powodzeniem dotarła do 3 etapu konkursu.
Przez lata współpracowała z wieloma artystami scen polskich: Grażyna Łobaszewska, Tatiana Okupnik, Marcin Daniec, Krzysztof Krawczyk, zespól Rezerwat i inni.
Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach m.in Festiwal Top Trendy w Opolu, Festiwal Premier w Opolu ( z zespołem Rezerwat) , Eska Music Awards (w zespole Tatiany Okupnik), Festiwal Piosenki Francuskiej w Lubinie ( I nagroda), Międzynarodowy Festiwal Edith Piaf, gdzie otrzymała nagrodę specjalną Towarzystwa Edith Piaf w Paryżu, a także Międzynarodowy festiwal Piosenki Greckiej, gdzie otrzymała Grand Prix.

Marcin Janiszewski
Absolwent wydziału Wychowania Muzycznego AM w Łodzi oraz wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach w specjalności akordeon.
Laureat wielu konkursów i nagród muzycznych.
Lider zespołów muzycznych, z którymi koncertował w Polsce, Niemczech, Słowacji, Austrii, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Współpracował z wieloma uznanymi artystami i zespołami, m.in. z Agnieszką Greinert, Elżbietą Adamiak, Joelem Dancygerem, Pawłem Serafińskim, Zbigniewem Zamachowskim, Krzysztofem Ścierańskim Aleksandrą Turkiewicz i zespołem Yankel Band oraz Lime Tree Quartet.

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.