fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Transmisja online, Edukacja kulturalna

„Noc listopadowa” Andrzeja Wajdy | rozmowa online

„Noc listopadowa” Andrzeja Wajdy | rozmowa on-line Zapraszamy na Obrazy Historii online! #zostańwdomu z Instytutem Pileckiego Podczas najbliższego spotkania z cyklu #ObrazyHistorii porozmawiamy o powstaniu listopadowym, które wybuchło w 1830 roku. Punktem wyjścia do dyskusji będzie przedstawienia Teatru Telewizji „Noc listopadowa” w reżyserii Andrzeja Wajdy, według dramatu Stanisława Wyspiańskiego. ➡️ Co miał do powiedzenia o Powstaniu Listopadowym Wyspiański i jak zrozumiał to Wajda? ➡️ Co sądzi historyk o wizji artystycznej Powstania? Co wiemy dziś o jego rzeczywistym przebiegu i dowódcach? ➡️ O czym świadczy brak Powstania Listopadowego w imaginarium polskiego kina? ➡️ Czy Powstanie Listopadowe odchodzi w zapomnienie? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć dr Mateusz Werner, filozofa kultury i filmoznawcy z Instytutu Pileckiego, oraz jego goście: ✅ prof. Jarosław Czubaty – historyk, specjalizujący się w historii XIX w., a także historii epoki napoleońskiej oraz historii Księstwa Warszawskiego ✅ Rafał Węgrzyniak – teatrolog, autor Encyklopedii „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego Będzie również szansa na zadawanie własnych pytań. Zapraszamy! _____________________________ Dyskusja odbędzie się w ramach cyklu #ObrazyHistorii. Znacie go z pokazów filmów o tematyce historycznej w kinie Elektronik. Teraz, w czasie epidemii, cykl powraca w zupełnie nowej odsłonie. W tej edycji skupimy się na filmach znanych oraz ogólnie dostępnych, by spojrzeć na nie świeżym okiem i odkryć nową perspektywę. Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1008754712969733/

24.11.2020
18:00 - 19:30

„Noc listopadowa” Andrzeja Wajdy | rozmowa on-line

Zapraszamy na Obrazy Historii online!
#zostańwdomu z Instytutem Pileckiego
Podczas najbliższego spotkania z cyklu #ObrazyHistorii porozmawiamy o powstaniu listopadowym, które wybuchło w 1830 roku. Punktem wyjścia do dyskusji będzie przedstawienia Teatru Telewizji „Noc listopadowa” w reżyserii Andrzeja Wajdy, według dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

➡️ Co miał do powiedzenia o Powstaniu Listopadowym Wyspiański i jak zrozumiał to Wajda?
➡️ Co sądzi historyk o wizji artystycznej Powstania? Co wiemy dziś o jego rzeczywistym przebiegu i dowódcach?
➡️ O czym świadczy brak Powstania Listopadowego w imaginarium polskiego kina?
➡️ Czy Powstanie Listopadowe odchodzi w zapomnienie?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć dr Mateusz Werner, filozofa kultury i filmoznawcy z Instytutu Pileckiego, oraz jego goście:
✅ prof. Jarosław Czubaty – historyk, specjalizujący się w historii XIX w., a także historii epoki napoleońskiej oraz historii Księstwa Warszawskiego
✅ Rafał Węgrzyniak – teatrolog, autor Encyklopedii „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Będzie również szansa na zadawanie własnych pytań. Zapraszamy!
_____________________________
Dyskusja odbędzie się w ramach cyklu #ObrazyHistorii. Znacie go z pokazów filmów o tematyce historycznej w kinie Elektronik.
Teraz, w czasie epidemii, cykl powraca w zupełnie nowej odsłonie. W tej edycji skupimy się na filmach znanych oraz ogólnie dostępnych, by spojrzeć na nie świeżym okiem i odkryć nową perspektywę.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1008754712969733/

„Noc listopadowa” Andrzeja Wajdy | rozmowa online

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.