podlaskie

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 9 października w 250 rocznicę śmierci Jana Klemensa Branickiego. Podczas koncertu w Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku zabrzmi Requiem in C Johanna Adolfa Hassego. Podobnie jak wszystkie imprezy festiwalu będzie transmitowany online a dodatkowo wyemitowany live na telebimie w centrum miasta przy Ratuszu. Wystąpi Chór Uniwersytetu Medycznego i Orkiestra Zespołu Muzyki Dawnej Diletto pod dyr. Anny Moniuszko oraz soliści. Podczas tegorocznego festiwalu nie zabraknie odniesień również do rocznicy 230 lecia uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Wzajemnego Zaręczenia Obojga Narodów dokonanego 20 października 1791 roku, które umocniło stosunki federalne Litwy i Polski. W wykonaniu zespołów Ensemble Morgaine (Litwa) we współpracy z Zespołem Jerycho (Polska) oraz GS Ansamblis (Litwa) usłyszymy (23.X) koncert „Oratio Dominica – Cyprian Bazylik i korzenie hymnodii ewangelickiej” a w wykonaniu Starosielskiego Bractwa Śpiewaczego oraz Witolda Brody – koncert z okazji jubileuszu 230-lecia Konstytucji 3 maja – Pieśni Nabożne Fr. Karpińskiego (12 XI). Festiwal to również koncerty kameralne zaproszonych gości zagranicznych. W dniu 2 listopada w Pałacu Branickich wystąpi duet Luise Baumgartl – obój i obój d’amore oraz Martin Stadler obój, flet, klawesyn.

Aktualny Program Festiwalu

Wszystkie wydarzenia są dostępne bezpłatnie online

Regulamin Koncertu COVID-19

 

O Fundacji Pro Anima

Fundacja Pro Anima prowadzi działalność od 2010 roku, a misją Fundacji jest ożywianie i inspirowanie działań z dziedziny kultury i edukacji, które mają na celu wzrost aktywności kulturalnej i społecznej zarówno odbiorców jak i twórców kultury związanych z regionem północnowschodnim Polski.  W zakresie działań kulturalnych Pro Anima realizuje głównie imprezy o wysokiej randze artystycznej takie jak Festiwal Sztuk Dawnych – Imieniny Izabeli Branickiej (od 2011 r.) oraz Cykl Koncertów Muzyka Mistrzów Baroku (od 2010 r.) prezentujących twórczość największych kompozytorów epoki baroku, odbywających się zazwyczaj w Sali Balowej Pałacu Branickich w Białymstoku.

Więcej o Festiwalu Sztuk Dawnych w Białymstoku

 

  • Do realizacji transmisji został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu “Rozbudowa Portalu Promocji Kultury o działalność w charakterze mediów obywatelskich w obszarze kultury” sfinansowanego ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej   >>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content