fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Koncert

LIVE – Koncert dedykowany pamięci Krzysztofa Pendereckiego

Koncert pamięci Krzysztofa Pendereckiego Zapraszamy na koncert dedykowany pamięci wielkiego artysty i przyjaciela NOSPR - Krzysztofa Pendereckiego! Koncert transmitowany będzie na żywo. Link do transmisji opublikujemy wkrótce na naszym profilu Facebook. Program: Krzysztof Penderecki - Fanfara dla Niepodległej Chaconne z „Polskiego Requiem” na orkiestrę smyczkową Joseph Haydn - Symfonia fis-moll „Pożegnalna” Hob. I:45 NOSPR się stroi i zaprasza na niezwykłe koncerty online! To będzie wyjątkowe zakończenie bardzo nietypowego sezonu koncertowego. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia wraca do grania koncertów, chociaż w pierwszych tygodniach muzycy zagrają dla… pustej sali. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncertach za pośrednictwem Internetu. - Od dawna nie czekaliśmy na żaden koncert z taką niecierpliwością jak na ten– pierwszy po tak długiej przerwie. Muzycy NOSPR wracają na estradę, muzyka wraca do naszej cichej przez ostatnie tygodnie siedziby. To dla nas niezwykle wzruszający i radosny moment – mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR. Na koncerty w formule znanej z przeszłości, przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Pandemia, która na długie tygodnie pozbawiła orkiestrę możliwości bezpośredniego spotkania z publicznością, skłoniła NOSPR do przedefiniowania wielu aspektów koncertowej tradycji. Muzycy rozmieszczeni będą na scenie z zachowaniem wymaganego dystansu, zabrzmi jedynie repertuar kameralny, a melomani zasiądą do słuchania na własnej kanapie – takie będą najbliższe koncerty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Materiały nutowe do utworów: Krzysztof PENDERECKI - Polskie Requiem: Chaconne na smyczki oraz Fanfara dla Niepodległej na orkiestrę. Za zgodą Schott Music GmbH & Co. KG / Appears courtesy of Schott Music GmbH & Co. KG.   Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/685729308934917/

26.06.2020
19:30 - 21:30

Koncert pamięci Krzysztofa Pendereckiego

Zapraszamy na koncert dedykowany pamięci wielkiego artysty i przyjaciela NOSPR – Krzysztofa Pendereckiego! Koncert transmitowany będzie na żywo.

Link do transmisji opublikujemy wkrótce na naszym profilu Facebook.

Program:

Krzysztof Penderecki –
Fanfara dla Niepodległej
Chaconne z „Polskiego Requiem” na orkiestrę smyczkową

Joseph Haydn –
Symfonia fis-moll „Pożegnalna” Hob. I:45

NOSPR się stroi i zaprasza na niezwykłe koncerty online!

To będzie wyjątkowe zakończenie bardzo nietypowego sezonu koncertowego. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia wraca do grania koncertów, chociaż w pierwszych tygodniach muzycy zagrają dla… pustej sali. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncertach za pośrednictwem Internetu.

– Od dawna nie czekaliśmy na żaden koncert z taką niecierpliwością jak na ten– pierwszy po tak długiej przerwie. Muzycy NOSPR wracają na estradę, muzyka wraca do naszej cichej przez ostatnie tygodnie siedziby. To dla nas niezwykle wzruszający i radosny moment – mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR.

Na koncerty w formule znanej z przeszłości, przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Pandemia, która na długie tygodnie pozbawiła orkiestrę możliwości bezpośredniego spotkania z publicznością, skłoniła NOSPR do przedefiniowania wielu aspektów koncertowej tradycji. Muzycy rozmieszczeni będą na scenie z zachowaniem wymaganego dystansu, zabrzmi jedynie repertuar kameralny, a melomani zasiądą do słuchania na własnej kanapie – takie będą najbliższe koncerty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Materiały nutowe do utworów: Krzysztof PENDERECKI – Polskie Requiem: Chaconne na smyczki oraz Fanfara dla Niepodległej na orkiestrę. Za zgodą Schott Music GmbH & Co. KG / Appears courtesy of Schott Music GmbH & Co. KG.

 

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/685729308934917/

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.