malopolskie

Koncert „Lema Pamięci” 100. rocznica urodzin Stanisława Lema

„Wyruszamy w kosmos, przygotowani na wszystko, to znaczy, na samotność, na walkę, męczeństwo i śmierć. Ze skromności nie wypowiadamy tego głośno, ale myślimy sobie czasem, że jesteśmy wspaniali. Tymczasem, tymczasem to nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic. Jedne planety mają być pustynne jak Sahara, inne lodowate jak biegun albo tropikalne jak dżungla brazylijska. Jesteśmy humanitarni i szlachetni, nie chcemy podbijać innych ras, chcemy tylko przekazać im nasze wartości i w zamian przejąć ich dziedzictwo (…) Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster” #solaris

✨” Lema Pamięci” to koncert złożony z autorskich piosenek, laureatek i przyjaciół SFP napisanych w inspiracji utworami Stanisława Lema.
Cztery kobiety, sceniczne indywidualności, artystki, autorki i interpretatorki zostały zaproszone do pisania własnych spostrzeżeń opierając się na literackich dziełach Stanisława Lema, szukając w nich odniesień do siebie, świata i naszej rzeczywistości.
Teksty zawierają zarówno daleko idące metafory, jak i konkretne odniesienia do postaci czy opowieści, pojawiających się w dziełach Lema. Przedstawione i zaśpiewane niejednokrotnie w czterogłosie niosą ze sobą nie małą siłę i energię. Warstwa muzyczna to elektroniczne kosmosy wzbogacone przez pianino, skrzypce, perkusje, przenoszące nas w nową, niespotykaną wcześniej przestrzeń… wszechświat. ✨
Koncert wpisuje się w obchody Roku Lema:
http://planetalem.pl/
🏷 Informację o BILETACH:
https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/koncert-lema-pamieci/

Reżyseria: Asia Nawojska
Kierownictwo muzyczne: Jasiek Kusek
Autorki piosenek: Klaudia Borczyk, Karolina Gwóźdź, Natalia Orkisz,
Asia Nawojska.
Skład zespołu:
Ignacy Matuszewski – syntezatory instrumenty klawiszowe.
Dominik Bieńczycki – skrzypce, mandolina, instrumenty klawiszowe
Kajetan Pietrzak – perkusja,
Jasiek Kusek – gitara basowa, instrumenty klawiszowe
Produkcja: Mateusz Marchewka
Zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=-Et1EtjPUW0
Realizacja nagrania wideo: https://klikfilm.pl/​
Montaż: Karol Angerman
Identyfikacja graficzna koncertu: Zofia Kosiba

WIĘCEJ:
o koncercie:
https://studenckifestiwal.pl/​
https://facebook.com/studenckifestiwal​
o Roku Lema:
http://planetalem.pl/

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/504350157619363/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.