podlaskie

Tym wydarzeniem inaugurujemy trasę filmową DKF Kinochłon tego sezonu. W tym roku w gości pojedziemy w dwóch miesięcznych blokach. W czerwcu i we wrześniu. A odwiedzimy swoich dobrych znajomych u których pojawiać będziemy się stale. Raczki, Jaziewo i Lipsk – wnet będziemy.

Pierwszy przystanek – Raczki.
5 czerwca, godzina 21:00.
Plac przy GOKu

Rozpoczynamy filmem, przy którego powstaniu mieliśmy przyjemność brać udział, a konkretnie dwóch naszych kolegów Rafał Grynasz i Bartek Świerkowski.
Film Rafała Rowińskiego
“W Augustowie się kręciło” ’66 min.

Autor podjął się filmowego wyzwania aby zebrać seriale, filmy które na przestrzeni lat kręcone były w Augustowie i okolicach.
Bohaterem filmu są znane nam miejsca, gdzie kręcone były poszczególne sceny. Miejsca które dziś wyglądają często inaczej niż w filmie. Twórcy filmy dotarli również do ludzi, którzy w różnych rolach przyczynili się do powstania seriali i filmów. Na ekranie zobaczymy m. in Wojciecha Baturę, Maćka Krzywińskiego, a także aktorów Zbigniewa Buczkowskiego czy Dorotę Kamińską.

Tym filmem młody reżyser podejmuje się obrony pracy magisterskiej na Uniwersytecie Gdańskim, a augustowski klub filmowy Kinochłon ma przyjemność współpracować przy jego powstaniu. Mieszkańcy wszystkich trzech miejscowości znają Augustów, jego miejsca, uroki iulice, a także filmy zaprezentowane w proponowanym przez nas dokumencie. Dlatego postawiliśmy na ten właśnie film.

Zapraszamy mieszkańców Raczek, Augustowa i nie tylko.
Wstęp wolny.
Ilość miejsc dostosowana do aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/3972362992848434/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.