malopolskie

Koncert : Jakub Gucik / Łukasz Czekała
KONSTELACJE – cykl koncertów, podczas których spotkamy i usłyszymy wybitnych muzyków sceny jazzowej, etnicznej oraz eksperymentalnej, w ich wspólnych i premierowych projektach, w nowych KONSTELACJACH!
Zetknięcie się niezwykłych osobowości, często połączenie pozornie odmiennych gatunków muzycznych. Pierwszy, wspólny projekt a czasem pierwsze spotkanie na scenie. Będą emocje! Spodziewajmy się nowej energii i bardzo dobrej muzyki.
Zapraszamy do Jazz Club Dworek.
BILETY: 50zł
bilety do nabycia od 01.07.2021
na: ekobilet.pl
JAKUB GUCIK | Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (2013). Zajmuje się głównie wykonawstwem muzyki kameralnej. Wiolonczelista zespołów: Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, PerDuo Vnc i IPT Wójciński/Bańdur/Gucik z którymi występuje w Polsce i za granicą. Związany również z zespołem krakowskiego Teatru Szczęście i Teatru Odwróconego. Autor muzyki teatralnej, elektroakustycznej i elektronicznej. Jako członek kwartetu smyczkowego zajął IV (2006) i I (2007) miejsce na festiwalu Talents for Europe w Dolnym Kubinie na Słowacji oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Moyzes Quartet (2007). W 2010 roku uzyskał stypendium na udział w kursach mistrzowskich w ramach festiwalu Oberstdorfer Musiksommer. Trzykrotny laureat festiwalu Fama w Świnoujściu (2016, 2017, 2018), laureat nagrody im. Andrzeja Jakóbca na Famie 2018 i Trójzębu Neptuna na Famie 2019. Laureat I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. J. Patkowskiego (2017). Występuje m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Wszystkie Strony Świata, Ensemble Akademie Freiburg, Świętokrzyskie Dni Muzyki, Les heures musicales de la valee de la Bresle, NeoArte, Oberstdorfer Musiksommer, Audio-Art, Musica Moderna.

Łukasz Czekała (ur. 1979) – skrzypek, improwizator. Absolwent (2006) Instytutu JazzuAkademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec jazzowych Henryka Gembalskiego. Na scenie jazzowej zadebiutował w 2004 roku z krakowskim kwartetem Szy-Szy Kaan Jazz
Group, z którym nagrał płytę „In time” (2005). Laureat Urbanator Days 2012.
Od 2014 roku wraz ze Zbigniewem Chojnackim (akordeon/elektronika) tworzy duo BACKSPACE – zespół wpisujący się w nurt muzyki eksperymentalnej i współczesnej muzyki improwizowanej. Od 2010 roku związany również ze środowiskiem teatralnym i filmowym (jest autorem muzyki do spektakli i filmów – m.in. „Gry” w reż. Macieja Marczewskiego).
W swojej muzyce łączy brzmienia tradycyjne z nowymi technologiami, wykorzystującefekty elektroniczne i programy komputerowe. Inspiruje się zarówno muzyką współczesną, jazzem jak i sztukami wizualnymi, eksperymentuje z muzyką konkretną czy field recordingiem.
Obecnie jest członkiem zespołów: BACKSPACE, Makaruk – Erotyki Ludowe, Marcin Januszkiewicz, 15 cm above the ground.
w kolejnych odsłonach KONSTELACJI:
Apostolis Anthimos / Maciej Trifonidis
Ewelina Serafin / Leszek HeFi Wiśniowski
/ Kuba Płużek
Kajetan Galas / Bartosz Łęczycki
Jorgos Skolias / Ghostman
a wkrótce kolejni artyści…
Patronem medialnym jest Jezzitup.pl i Województwo Małopolskie
Informujemy, że:
1. W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem SARS-COV-2 liczba miejsc jest ograniczona, niemniej po osiągnięciu wyznaczonego limitu, osoby z Unijnym Certyfikatem COVID, które zostały w pełni zaszczepione, będą miały możliwość uczestniczyć w wydarzeniu. W tym celu prosimy przygotować kod QR umieszczony na certyfikacie w celu odczytu informacji czy dana osoba została w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19.
2. Prosimy o posiadanie oraz stosowanie własnych środków ochrony w postaci maseczki.
3. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego od innych uczestników wydarzenia oraz do stosowania się do poleceń osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

Jakub Gucik / Łukasz Czekała KONSTELACJE VOL.4

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/243784170461965/

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.