Zapraszamy na warsztaty komiksu (już-nie-online) w Kawiarni Sąsiedzkiej Firleja!

Horoskop komiksowy to cykl spotkań, podczas których niczym gwiazdozbiorom przyglądamy się różnym gatunkom komiksu.
Wszystkie odcinki Horoskopu online znajdziecie pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=wmRWchb6j7w…
Tak jak w wielu kulturach każdy z nas, czy wierzy w to, czy nie, ma przypisany znak zodiaku, tak na naszych spotkaniach nawet największy komiksowy niedowiarek znajdzie „swój” obszar tej wciąż niedocenianej sztuki. Komiks to potężne medium!
Tematy kolejnych odsłon Horoskopu komiksowego skupione są wokół komiksów dobranych według autorskiego klucza. Motywy spotkań to m.in. komiksy o miłości, ekologia i prawa zwierząt, komiks o sztuce, graficzne adaptacje literatury, akcja i przygoda, horrory i komiksy z dreszczykiem, reportaż.
Omawiamy zarówno klasykę powieści graficznej, jak i nowości. Na warsztatach zajmujemy się głównie komiksami wydawanymi w Polsce, ale pojawia się również sporo przykładów z zagranicy. W podróży tej towarzyszą nam żywioły, opiekuńcze bóstwa, magiczne atrybuty…

Jeśli świat komiksu wydaje Ci się odległy jak gwiazdy, daj się zaprosić na nasze spotkania. Horoskop komiksowy przygotowany został z myślą o tych, którzy nie czują jeszcze, żeby komiks odkrył przed nimi swoje najjaśniejsze karty.

Warsztaty skierowane są do dorosłych uczestników.
Prowadzi: Aśka Grzelczyk.

Informacje pochodzą ze strony https://www.facebook.com/events/s/horoskop-komiksowy/4151342874957463/

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content