fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Transmisja online, Inne

Daleko – Intymny dziennik z czasów zarazy. Czytamy online.

Daleko – Intymny dziennik z czasów zarazy. Czytamy online. Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska Czyta: Zuzanna Fijewska-Malesza Odnosząca zawodowe sukcesy czterdziestolatka za wszelką cenę próbuje skontrolować swoje życie. Jej codzienność to skomplikowany projekt, utrudniony kryzysem w małżeństwie, relacjami ze zbuntowaną córką i synem – dzieckiem wysokich wymagań, wychowywanym przez kolejne nianie. W grafiku ciasno wypełnionym nawigowaniem rodzinnego i zawodowego życia, bohaterka próbuje znaleźć miejsce dla siebie, w postaci potajemnych, ściśle wyliczonych spotkań z mężczyzną. Podejrzenie przypadku koronawirusa w pracy męża, skłania rodzinę do podjęcia spontanicznej decyzji o wyjeździe do zakupionego niegdyś domu na wsi. Życie w izolacji dalekie jest jednak od sielanki. \"Daleko\" jest odpowiedzią na współczesną sytuację izolacji, osobistą analizą zmiany, przed jaką stoimy w obliczu epidemii. Bohaterka, jak każdy z nas, mierzy się z kryzysem swojego dotychczasowego życia, poszukując odpowiedzi na pytania o jego kierunek, sens i wartości. Tekst ma formę intymnego pamiętnika, zapisu chwil i zdarzeń z kolejnych dni epidemii. Jest inspirowany sytuacjami z życia autorki i jej znajomych. Tytuł nawiązuje do ostatniego spektaklu Teatru MŁYN \"BLISKO\" (premiera w grudniu 2019 r.), który był opowieścią o kondycji człowieka, obdarzonego zbyt dużymi możliwościami. Co dzieje się z naszą kondycją obecnie? Co dzieje się z naszymi relacjami i tożsamością, kiedy nasza wolność zostaje ograniczona, a nasz świat rozsypuje się na kawałki? DALEKO będziemy prezentować w czterech odcinkach na fanpage’u Fundacja Artystyczna Młyn: 📅 21 maja, 📅 28 maja, 📅 4 czerwca, 📅 11 czerwca, 🕘 każdy czwartek o godz. 21:00. To kolejny projekt z cyklu MŁYN W DOMU dla dorosłych. Strona wydarzenia Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1335342380008616/

Daleko – Intymny dziennik z czasów zarazy. Czytamy online.

Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska
Czyta: Zuzanna Fijewska-Malesza

Odnosząca zawodowe sukcesy czterdziestolatka za wszelką cenę próbuje skontrolować swoje życie. Jej codzienność to skomplikowany projekt, utrudniony kryzysem w małżeństwie, relacjami ze zbuntowaną córką i synem – dzieckiem wysokich wymagań, wychowywanym przez kolejne nianie. W grafiku ciasno wypełnionym nawigowaniem rodzinnego i zawodowego życia, bohaterka próbuje znaleźć miejsce dla siebie, w postaci potajemnych, ściśle wyliczonych spotkań z mężczyzną. Podejrzenie przypadku koronawirusa w pracy męża, skłania rodzinę do podjęcia spontanicznej decyzji o wyjeździe do zakupionego niegdyś domu na wsi. Życie w izolacji dalekie jest jednak od sielanki.

“Daleko” jest odpowiedzią na współczesną sytuację izolacji, osobistą analizą zmiany, przed jaką stoimy w obliczu epidemii. Bohaterka, jak każdy z nas, mierzy się z kryzysem swojego dotychczasowego życia, poszukując odpowiedzi na pytania o jego kierunek, sens i wartości. Tekst ma formę intymnego pamiętnika, zapisu chwil i zdarzeń z kolejnych dni epidemii. Jest inspirowany sytuacjami z życia autorki i jej znajomych. Tytuł nawiązuje do ostatniego spektaklu Teatru MŁYN “BLISKO” (premiera w grudniu 2019 r.), który był opowieścią o kondycji człowieka, obdarzonego zbyt dużymi możliwościami. Co dzieje się z naszą kondycją obecnie? Co dzieje się z naszymi relacjami i tożsamością, kiedy nasza wolność zostaje ograniczona, a nasz świat rozsypuje się na kawałki?

DALEKO będziemy prezentować w czterech odcinkach na fanpage’u Fundacja Artystyczna Młyn:
📅 21 maja,
📅 28 maja,
📅 4 czerwca,
📅 11 czerwca,
🕘 każdy czwartek o godz. 21:00.

To kolejny projekt z cyklu MŁYN W DOMU dla dorosłych.
Strona wydarzenia

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/1335342380008616/

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.