mazowieckie

24 września zapraszamy na wyjątkowy koncert prof. Marii Pomianowskiej i Mingjie Yu, w ramach projektu “Bursztynowy jedwab”, będącego spotkaniem dwóch odległych kultur muzycznych świata. Podróż wyobraźni w której na dalekim Jedwabnym Szlaku 800 lat temu spotykają się wędrujący muzycy z Chin z polskimi trubadurami. Wspólnie śpiewają , wspólnie grają wspólnie uczą się jedni od drugich innego sposobu myślenia na temat kształtowania emocji czy też przepływu czasu w muzyce.
W programie znajdą się tradycyjne utwory chińskie, polskie oraz kompozycje Marii Pomianowskiej utrzymane w stylistyce „world music” dedykowane niezwykłym instrumentom strunowym.
Mingjie Yu pochodzi z prowincji Hubei, gdzie od lat studiuje grę, na sięgającej korzeniami czasów starożytnych, cytrze zwanej zheng. Na koncercie artystka przedstawi kilka jej odmian. Mingjie przebywa w Polsce jako stażystka prof. Marii Pomianowskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczy się polskich oberków, pieśni oraz wybranych mazurków F.Chopina przełożonych na język chińskiej cytry zheng.
Prof. Maria Pomianowska od ponad 30 lat bada kultury muzyczne Azji, tworzy projekty wraz z muzykami z Iranu, Indii, Chin, Korei, Japonii, Indonezji, Wietnamu czy Bliskiego Wschodu. Artystka gra na wielu azjatyckich instrumentach smyczkowych. W projekcie polsko chińskim prof.Maria Pomianowska przedstawi dźwięk instrumentów, które przed 27 laty wraz z prof. Ewą Dahlig i lutnikiem Andrzejem Kuczkowskim zrekonstruowała.
Koncert połączy zatem dźwięk antycznych chińskich cytr z brzmieniem odtworzonych staropolskich instrumentów smyczkowych.
https://youtu.be/PYYm7ybLBqc
https://youtu.be/eEOw5G_5yxI
Koncert odbędzie się w piątek 24 września 2021 roku, o godz. 18.00.
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie
Bilety: 35 zł, 30 zł
Dostępne w przedsprzedaży, codziennie od 12.00 do 18.00 (oprócz poniedziałków).
Koncert z cyklu “Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy Warszawa.

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.