18. PRZEGLĄD SZTUKI SURVIVAL – WASTELAND
10-13.09.2020 / zmiana terminu z czerwca br. /

MIEJSCE:
Przepompownia Port Miejski
Kleczkowska 52, Wrocław

? aktualności: http://www.survival.art.pl

➕ Przegląd Sztuki SURVIVAL – jeden z najważniejszych przeglądów sztuki w Polsce to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane w przestrzeni publicznej poza instytucjami wystawienniczymi. Artyści wrocławskiego SURVIVALU podejmują wyzwanie miejskiej dżungli, realizując swoje projekty w miejscach porzuconych, w gmachach publicznych i na otwartych przestrzeniach.

➕ W ramach 18. edycji festiwalu odkryjemy przed publicznością niedostępną dotąd przepompownię Port Miejski, powstałą w latach 1898-1901 na cyplu ulokowanym wzdłuż nabrzeża Odry. Przez ponad 100 lat była ona kluczowym elementem rozbudowanego, ekologicznego systemu oczyszczania ścieków – jednego z najstarszych w Europie – uruchomionego w 1881 roku.

➕ Tytuł tegorocznego Przeglądu – WASTELAND – odnosi się do opublikowanego w 1922 roku najbardziej znanego utworu Thomasa Stearnsa Eliota. Fundamentalne dzieło modernistycznej poezji, poemat pt. „Ziemia jałowa” (“The Waste Land”), to wielowarstwowa kompozycja, w której wojenna trauma, cytaty ze światowej literatury i codzienne odgłosy splatają się, tworząc obraz świata naznaczonego przemijaniem, pełnego niepokoju i kultury poharatanej nie do poznania.

➕ WASTELAND stara się przyglądać jątrzącym w poetyckiej „Ziemi jałowej” punktom zapalnym, które i dziś zdają się wskazywać niepewność, naznaczać zmianę, badać pamięć i kwestionować odrodzenie, a przyszłość trzymać na dystans, pod znakiem zapytania.

Artyści:
Zuza Banasińska / Charlotte Biszewski / Martyna Borowiecka / Piotr Bzdęga / Franciszek Drażba / Łukasz Huculak / Paulina Jołda / Monika Konieczna i Mariusz Sibila / Mateusz Kowalczyk / Marta Krześlak / Aleksandra Liput / Agnieszka Mastalerz / Maciej Nowacki / Iwona Ogrodzka / Øleg&Kaśka / Joanna Pietrowicz / Kaja Pilch / Kinga Popiela / Lars Preisser / Maryna Sakowska / Marta Stysiak / Rafał Żarski

Kuratorzy: Michał Bieniek, Anna Kołodziejczyk, Małgorzata Miśniakiewicz, Ewa Pluta
Kurator Sceny Dźwiękowej: Daniel Brożek
Organizator: Fundacja Art Transparent

Przegląd jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław
Partner strategiczny: MPWiK Wrocław S.A.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/201258487645452/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.