Array
(
    [0] => https://proanima.pl/wp-content/uploads/2021/07/Premiery-ksiazkowe-2021-3.png
    [1] => 550
    [2] => 550
    [3] => 
)
        

Stopniowo wszyscy zaczynają urlopy, studenci i uczniowie mają już wakacje. Częstsze wyjazdy i więcej wolnego czasu sprzyja oddawaniu się książkom. W końcu przyszedł moment na długi, ciepły wieczór z literaturą. Warto więc postawić na coś dobrego. Może będzie to jedna z nadchodzących premier?

1. Remigiusz Mróz ,,Wybaczam ci” – 14.07.21 r.

W połowie lipca swoją premierę będzie miała kolejna książka Mroza. Po sukcesach ,,Ekstremisty”, ,,Szeptów spoza nicości” czy serii z Joanną Chyłką w roli głównej, przyszedł czas na kolejny thriller. Bohaterką powieści jest Ina Kobryn, która z pozoru prowadzi spokojne życie. Wszystko zmieni jedna wiadomość o treści wybaczam ci skierowana do jej męża. Co skrywa jej mąż? Jakie zdarzenia spowoduje ten krótki tekst? I jak poradzi sobie z tym bohaterka?

Zapowiedź książki “Wybaczam ci” Remigiusza Mroza. Główną rolę zagrała Agnieszka Więdłocha.

2. Wright Lawrence ,,Szatan w naszym domu. Kulisy śledztwa w sprawie przemocy rytualnej” – 14.07.21 r.

Autor znany z reportaży tym razem podjął się głośnej sprawy Paula Ingrama. Niechlubny bohater książki Lawrence’a został oskarżony o wykorzystywanie seksualne swoich córek. Jak się okazało, spowodowało to efekt domina. Na jaw wyszły kolejne przestępstwa. Za wszystkim stały również satanistyczne sekty, których zabiegi do złudzenia przypominały procesy czarownic sprzed wieków. ,,The New York Times” pisze o tej książce: ,,Niesamowita sprawa, skłaniająca do pytań o naturę ludzkiej pamięci. To książka przemyślana i porywająca”. Z pewnością jest to trafny opis.

premiery książkowe 2021
“Szatan w naszym domu. Kulisy śledztwa w sprawie przemocy rytualnej”, Lawrence Wright, Wydawnictwo Czarne

3. Tidhar Lavie ,,Ziemia nieświęta” – 20.07.21 r.

320 stron połączonych gatunków literackich: science fiction i thrillera. Autor przenosi swoich czytelników do alternatywnej rzeczywistości, do Palestyny, która powstała na pograniczu Kenii i Ugandy, a jej mieszkańcy decydują się na zbudowanie ogromnego muru, który ma ich oddzielić od uchodźców. Główny bohater oprócz politycznych i społecznych problemów napotyka również na te prywatne. Czy da sobie z nimi radę? Czy odkryje, kto stoi za każdym z odkrywanych spisków? Ta opowieść na pewno wprawi w oszołomienie.

premiery książkowe 2021
“Ziemia nieświęta” Lavie Tidhar, Wydawnictwo Zysk i S-ka

4. Colleen Hoover ,,Nagie serca” – 28.07.21 r.

Autorka wielu poczytnych opowieści, np. ,,Never Never”, ,,Hopeless” czy ,,November 9”. Wielokrotnie zdobywały pierwsze miejsca na listach bestsellerów, a sama Hoover jest jedną z najpopularniejszych pisarek w USA. W jakich gatunkach tworzy powieści? Najczęściej w takich skierowanych do nastolatków i młodych dorosłych. Jej nowa opowieść pt. ,,Nagie serca” opowiada historię Beyah i Samsona – dwóch nastolatków pochodzących z różnych sfer społecznych. Los jednak krzyżuje ich drogi. Łączy ich więcej niż myśleli. Warto przekonać się co z tego wyniknie.

premiery książkowe 2021
“Nagie serca” Colleen Hoover, Wydawnictwo Otwarte

5. Christopher Berry – Dee ,,Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat” – 28.07.21 r.

Brytyjski kryminolog i pisarz podjął się kontynuowania historii, którą rozpoczął w książce pt. ,,Rozmowy z seryjnymi mordercami”. Poprzednia szybko stała się jedną z najpoczytniejszych w Wielkiej Brytanii. We wstępie autor zapowiada: ,,Każdy morderca występujący w tej książce jest inny. Nie mają żadnej wspólnej cechy, z jednym wyjątkiem: wszyscy przebywają za kratami, oczekują na egzekucję albo spędzą resztę życia wśród brudnych murów więziennych, wśród drutów kolczastych. Nigdy więcej nikogo nie zabiją”. Aby napisać tę literaturę faktu Christopher Berry – Dee zdecydował się na rozmowy z wieloma seryjnymi mordercami, próbuje zanalizować ich psychikę i metody. Szokująca książka, która potrafi zaprowadzić w umysł przestępcy.

premiery książkowe 2021
“Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat”, Christopher Berry-Dee, Wydawnictwo Czarna Owca

6. Roman Husarski ,,Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” – 28.07.21 r.

Reportaż od Wydawnictwa Czarne. Autor zdecydował się odkryć Koreę Południową, zgłębiając informacje u źródła – podróżując po niej. Sprawdza zgodność stereotypów z rzeczywistością. Wyjaśnia polityczne i społeczne zawiłości. Jest to opowieść o państwie różnorodnym, gdzie bieda spotyka się z ubóstwem, toczone są wojny i spierają się religie. Husarski pisze również o relacjach Korei Południowej z zagranicą np. z Koreą Północną. Zawiłość tej relacji zostaje przedstawiona również z perspektywy mieszkańców, którzy mierzą się z przeróżnymi problemami.

premiery książkowe 2021
“Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej”, Roman Husarski, Wydawnictwo Czarne

7. Tillmann Bendikowski ,,Przeżyj rok w średniowieczu” – 01.09.21 r.

Jak najlepiej odkryć i poznać historię świata? Zapewne przenieść się w czasie. Pozwala na to ta powieść. Autor poprowadzi czytelnika przez zakamarki tamtejszej rzeczywistości. Przede wszystkim opowie o mieszkańcach, ich zawodach, domach, sposobach radzenia sobie z problemami. ,,Przeżyj rok w średniowieczu” to prawie 450 stron wypełnionych przystępnie podaną historią. Idealna dla odbiorców, którzy interesują się tym okresem lub właśnie dopiero chcieliby się zainteresować. Znajdą tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, np. ,,Jak wyglądało życie trędowatych i żebraków” czy ,,Na jakie choroby najczęściej zapadano i w jakim miesiącu”?

premiery książkowe 2021
“Przeżyj rok w średniowieczu”, Tillmann Bendikowski , Wydawnictwo Znak Horyzont

8. Jo Nesbø ,,Zazdrość” – 15.09.21 r.

Norweski pisarz powraca z kolejnym kryminałem. Największą popularność zdobył dzięki serii o policjancie Harrym Hole’u. Tym razem pokusił się o napisanie zbioru opowiadań. Zaskakujące historie o tytułowej zazdrości, zdradzie i pożądaniu to coś, co łączy bohaterów. Ich gwałtowne emocje z pewnością poruszą każdą czytelniczkę i czytelnika. A kogo dokładnie wybrano na bohaterów? Między innymi pasażerkę samolotu, która została zdradzona przez męża z jej najlepszą przyjaciółką czy kierowcę taksówki, który znajduje na tylnym siedzeniu samochodu należącego do swojego szefa kolczyk, który podarował żonie. Warto przeczytać i zobaczyć, jak z tymi historiami poradził sobie Jo Nesbø.

premiery książkowe 2021
“Zazdrość”, Jo Nesbø, Wydawnictwo Dolnośląskie

9. Kuszewska Magdalena, Piotr Czaykowski ,,Backstage. Kulisy męskiego topmodelingu” – 15.09.21 r.

Pierwsza książka w takiej tematyce. Chociaż moda kobieca to otwarta księga, męski świat pozostawał zamknięty. Autor współpracuje ze światowymi domami mody, uczestniczył w wielu ogromnych projektach, pokazach i sesjach. Jego wspomnienia zawierają również wątki podróżnicze. Kuszewska i Czaykowski starają się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania, które dotychczas owiane były tajemnicą. Czytelnicy dowiedzą się jakie są ciemne strony modelingu i świata mody, jaka jest cena sławy czy jak poradzić sobie z nietypowymi wymaganiami klientów.

premiery książkowe 2021
“Backstage. Kulisy męskiego topmodelingu”, Piotr Czaykowski, Magdalena Kuszewska Wydawnictwo Znak Horyzont

10. Artur Nowak, Stanisław Obirek ,,Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele” – 29.09.21 r.

Tytuł mocno nawiązujący do głośno komentowanej ,,Sodomy” Frederica Martela, która również ujawniała grzechy Kościoła. Starają się przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy ta instytucja poradzi sobie ze zmianami i czy jest zdolna do reform. Autorami są teolog i były jezuita oraz adwokat ofiar pedofilii. Jest to połączenie pozwalające na wielką wnikliwość i mocno osadzone rozeznanie tematu, który nie należy do łatwych. Nowak i Obirek zajmą się głównie brakiem kontroli finansowej, wykluczeniem kobiet, aferami seksualnymi, pedofilią, hipokryzją czy związkami z władzą. Zapowiada się mocny dokument, o którym będzie się dyskutować.

premiery książkowe 2021
“Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”, Artur Nowak, Stanisław Obirek, Wydawnictwo Agora

Chociaż to tylko dziesięć książkowych zapowiedzi, to każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. Poznanie kolejnej historii, zagłębienie się w inny świat, inną rzeczywistość i spojrzenie z innego punktu widzenia to świetna opcja na wolny czas.

Natalia Rogowska – studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Poznaniu, pasjonatka literatury, polityki i spraw społecznych. Działa również w studenckim radiu Meteor.

Piotr Czajkowski

🟧 Przeczytaj: Czy wiesz wszystko o prawach autorskich? Sprawdź!
🟧 Przeczytaj: „Syberyjski sen – opowieść bezdrożna”
🟧 Przeczytaj: Spędź czas z Remigiuszem Mrozem!

Udostępnij:


2024 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content