Array
(
    [0] => https://proanima.pl/wp-content/uploads/2023/11/1699966268659.jpg
    [1] => 500
    [2] => 375
    [3] => 
)
        

Po piątkowej konferencji nasi goście mieli cały sobotni dzień nieuregulowany planem, aby mogli swobodnie korzystać ze świątecznej atmosfery Białegostoku. A święto przecież to nie byle jakie, bo Narodowe Święto Niepodległości, zatem niepowtarzalna okazja dla Polaków mieszkających na stałe poza granicami Polski, by wziąć udział w tym radosnym i podniosłym dniu, zwłaszcza w oficjalnych, miejskich obchodach. Dzięki temu mogli zobaczyć liczne wydarzenia i imprezy w Białymstoku.

konferencja
Wspólne zdjęcie po porannej kawie w Centrum Promocji Kultury Polskiej

Niedziela była natomiast okazją, do lepszego poznania naszych gości, zaczynając od porannej kawy w Centrum Promocji Kultury Polskiej – niedawno otwartym lokalu Fundacji Pro Anima. Następnie uczestnicy konferencji udali się do położonego nieopodal Muzeum Historycznego, by lepiej zapoznać się z dziejami naszego miasta.

konferencja
Wizyta w muzeum

Kolejnym punktem programu było Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego. Unikalne w tej części kraju muzeum pozwoliło zapoznać się z historią i rozwojem wiedzy medycznej przez kolejne wieki. A skoro już o dawnych wiekach mowa, to wizyta w tym miejscu była doskonałą okazją do zwiedzenia samego budynku, czyli Pałacu Branickich, będącego czołowym zabytkiem naszego miasta.

Po tak ekscytującej połowie dnia znalazł się czas na obiad, na który uczestnicy projektu wraz z zespołem Pro Animy udali się do restauracji Atmosfera, by cieszyć się tradycyjnym polski rosołem i schabowym (o wspaniałych ciastach nie wspomnę!). Była to doskonała okazja, by kontynuować rozpoczęte z rana rozmowy przy kawie.

konferencja
Wspólne zdjęcie pod parasolkami przy ul. Kilińskiego w Białymstoku

Po krótkiej przerwie nadszedł wreszcie czas na główną atrakcję wieczoru, czyli wyprawę na ul. Świerkową, gdzie w Auli im. Janusza Korczaka na Uniwersytecie w Białymstoku odbywał się finałowy koncert organizowanego przez naszą fundację Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej. Mieliśmy zatem okazję wysłuchać (i obejrzeć) operę komediową „Pimpinone”, która zapewniła ponad godzinę śmiechu i rozrywki.

Finałem było wspólne wyjście na kolację, gdzie znalazł się czas na ostatnie rozmowy, by ostatecznie pożegnać się z naszymi gośćmi, którzy kolejnego ranka już opuszczali Białystok. Musimy przyznać, że pierwsza edycja Akademii Dziennikarstwa Obywatelskiego Mediów Polskich na Wschodzie przebiegła bardzo dobrze, a jej podsumowanie w postaci konferencji okazało się bardzo pozytywnym doświadczeniem, które każe nam rozważać organizację analogicznych inicjatyw w kolejnych latach.

Autor: Sebastian Bachmura
Zdjęcia: Justyna Szulc

 Przeczytaj również: Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego. Spotkanie w Białymstoku  cz.1
 Przeczytaj również: Białystok- co warto zobaczyć? Śladami Jana Klemensa Branickiego
 Przeczytaj również: Mural Romana Dmowskiego -oficjalne otwarcie
 Przeczytaj również: Egzorcysta papieża- recenzja filmu. Strach się bać?
 Przeczytaj również: Dom Slaughterów cz1. Sprawdź, czy tajemny zakon pokona zło

 

Udostępnij:


2024 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content