mazowieckie

Prace cenionych przedstawicieli sztuki z pogranicza realizmu magicznego i surrealizmu będzie można oglądać w Radomiu! „Miasto. W labiryncie wyobraźni” to kolejna, po wystawach Zdzisława Beksińskiego i Salvadora Dalego, ekspozycja, w ramach której Resursa Obywatelska zaprezentuje dzieła twórców szeroko rozumianej sztuki fantastycznej.

Kto z nas, choć na chwilę, nie chciałby przenieść się do wyjątkowego świata, w którym rzeczywistość i wyobraźnia splatają się ze sobą w niepowtarzalny sposób, a przestrzeń jest pełna nieskończonych możliwości, pulsuje rytmem snów oraz oddycha sztuką i magią?

Taką podróż oferuje wyjątkowa ekspozycja zatytułowana „Miasto. W labiryncie wyobraźni”, której celem jest zabranie widza na wędrówkę w głąb ludzkiej wyobraźni, na wędrówkę prowadzącą przez surrealistyczne krajobrazy i magiczne wizje metropolii – zarówno te znane z codziennego życia, jak i te, które rodzą się w najskrytszych marzeniach.

Artyści, zainspirowani nurtem realizmu magicznego i surrealizmu, kreują przestrzeń, w której miejskie pejzaże zyskują nowe znaczenia. Na wystawie znajdą się dzieła takich twórców jak Wojciech Siudmak, Rafał Olbiński, Tomasz Sętowski, Dominika Cichoń, Jakub Różalski, Jarosław Jaśnikowski, Jacek Szynkarczuk, Artur Kolba, Tytus Brzozowski, Katarzyna Bułka Matłacz, Weronika Turlej, Joanna Rzeźnik Krzysztof Heksel, Artur Szołdra, Marcin Kołpanowicz i wielu innych. Dzięki wykorzystaniu różnorodnych środków artystycznego przekazu ekspozycja pozwoli również spojrzeć na Radom z innej perspektywy.

Ponadto na wystawie prezentowany będzie przygotowany specjalnie na tę okazję film animowany ukazujący historię Radomia, a także wykorzystujące różnorodne techniki cyfrowe prezentacje historycznych i współczesnych zdjęć miasta.

W ciągu trzech miesięcy trwania wystawy zrealizowany zostanie szereg wydarzeń towarzyszących.

Bilety na wystawę kosztują 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Udział w zaplanowanym na 21 marca otwarciu jest bezpłatny.

Ekspozycja „Miasto. W Labiryncie wyobraźni” będzie czynna od poniedziałku do piątku oraz w niedziele w godzinach: 10.00-18.00 w Muzeum Historii Najnowszej Radomia w Kamienicy Deskurów. Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem muzeum. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 48 377 80 15. Wydarzenie potrwa do 15 czerwca.

Bilety ulgowe przysługują:

Uczniom, studentom i osobom odbywającym studia doktoranckie;
Słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów;
Pracownikom służb społecznych;
Nauczycielom i wychowawcom;
Niepełnosprawnym i ich opiekunom;
Emerytom i rencistom;
Osobom powyżej 65. roku życia;
Kombatantom;
Odznaczonym "za opiekę nad zabytkami, zasłużony działacz kultury, zasłużony dla kultury polskiej i zasłużony dla kultury narodowej".

Zwolnienie z opłaty za wstęp przysługuje:

Osobom odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis";
Pracownikom muzeów;
Członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrody Zabytków (ICOMOS);
Posiadaczom Karty Polaka;
Dzieciom do lat 7;
Weteranom i weteranom poszkodowanym.

Udostępnij:


2025 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content