Zapraszamy na cykliczne warsztaty śpiewu tradycyjnego dla dorosłych, które poprowadzi Julita Charytoniuk! 🎙
Spotkania będą odbywały się od marca do czerwca we wtorki w godz. 17:00-19:00, w klimatycznym, drewnianym domu na Bojarach (Galeria przy ul. Wiktorii 5). Startujemy 9 marca.
Koszt: 120 zł / miesiąc (4 spotkania), płatność gotówką na początku każdego miesiąca.
Informacje i zapisy:
📫 m.marciniak@galeriaslendzinskich.pl
☎ lub pod numerem telefonu: 502 138 980
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
—
🔸 OPIS ZAJĘĆ:
Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Podczas warsztatów zapoznamy się z pieśniami polskimi (głównie podlaskimi),a także z pieśniami z innych krajów słowiańskich (m.in. Ukrainy, Białorusi). W zależności od stopnia zaawansowania grupy, będziemy śpiewać pieśni jedno- i/lub wielogłosowe.
Zajęcia są oparte na pracy z ciałem, ćwiczeniach oddechowych, emisyjnych i nad tembrem, artykulacją głosek i dźwięków. Będziemy pracować nad wydobyciem, wzmocnieniem i nośnością głosu, nauką słuchania, odnalezieniem siebie w sytuacji dźwiękowej oraz nad współbrzmieniem w grupie. Poznamy specyfikę intonacji, energetyki pieśni tradycyjnych. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni śpiewacy mają szansę poszerzyć swoje możliwości głosowe, przełamać tremę, dowiedzieć się czegoś o sobie i swoim głosie. Przede wszystkim będą mogli odnaleźć radość ze wspólnego śpiewania oraz obcowania z mocą, jaką niesie ze sobą głos. Oprócz zagadnień technicznych, skupimy się na kontekście kulturowym wykonywania danych pieśni, który także dyktuje styl wykonawczy pieśni (emisyjny, intonacyjny) i pozwala śpiewać ją z odpowiednim wyczuciem. Od uczestników oczekuję motywacji do pracy, zaangażowania (na zajęciach, jak i podczas samodzielnej pracy w domu), umiejętności nauki ze słuchu, otwartości, dystansu do siebie i dobrego humoru.
/Julita Charytoniuk/
—
🔸 PROWADZĄCA:
Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni (mgr pedagogiki kulturoznawczej, UwB), etnomuzykolożka (Podyplomowe Studia Etnomuzykologiczne, UW), animatorka kultury, rękodzielniczka. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce (głównie na Podlasiu), a także na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje i wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Południce, Kapela Batareja, Pieśni Piękne, Otako, Kormorany/Wykluczeni.
Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/474572863664799/