fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Klub muzyczny Wooltura to nowe, wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi, synchronizujące się z jej artystyczno-kulturalnym rytmem i industrialnym klimatem. Znajdujemy się w samym centrum miasta, w historycznym kompleksie pofabrycznym. Fabryka zbudowana została przez Jakuba Hirszberga i Maksa Wilczyńskiego w końcu XIX w. i specjalizowała się w produkcji m.in. wełny czesankowej, czego liczne dowody znajdziecie  też w naszym klubie oraz samej jego nazwie.

Wooltura to miejsce, które łączy industrialną historię z nowoczesnością, gdzie spotykają się różne dziedziny sztuki: muzyka, film, fotografia, malarstwo, literatura, głównie o charakterze niezależnym, offowym. W muzyce najbliższa jest nam tzw. alternatywa i mocne brzmienia. Wooltura to miejsce: koncertów, projekcji filmowych, wystaw fotograficznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, to także miejsce warsztatów artystyczno – edukacyjnych, gdzie jest przestrzeń na dialog, wymianę myśli, ścieranie się poglądów, na wzajemne inspirowanie się i dzielenie pasją, gdzie spotykają się ciekawi ludzie, ciekawi też siebie nawzajem, gdzie powstają niezapomniane emocje i chwile, gdzie…. zdarzyć może się wszystko!

Do dyspozycji mamy dwie sale na dwóch poziomach:

sala koncertowo – projekcyjno – eventowa mieszcząca 200 osób z barem, backstagem, to nasze podziemie, główne miejsce do przeżywania sztuki

sala klubowa – mieszcząca ponad 100 osób z dużym barem, miejscem do siedzenia i prowadzenia nieskończonych rozmów, ale też zabawy przy grach planszowych i bilardzie, to miejsce relaksu i przyjemności smakowania naszej kuchni, autorskich shotów i wyjątkowych piw rzemieślniczych, nie zapominając o pysznej kawie i ciastach domowych.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/Wooltura/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Wooltura

ul. Wólczańska 40/42, Łódź

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.