Teatr

TEATR WARSawy

Teatr WARSawy

Teatr WARSawy jest w prostej linii spadkobiorcą Teatru Konsekwentnego. Prowadzony przez Adama Sajnuka jest swoistą „niepubliczną instytucją kultury” docenianą przez krytyków teatralnych, recenzentów i publiczność. Siedziba mieści się w dawnym kinie WARS przy Rynku Nowego Miasta idealnie wpasowując się w koncepcję teatru „miejskiego”, wsłuchanego w głos otaczającej go rzeczywistości.

Spektakle Teatru WARSawy były wielokrotnie nagradzane. „Kompleks Portnoya” został wyróżniony dwoma Feliksami Warszawskimi: za reżyserię (Adam Sajnuk i Aleksandra Popławska) oraz za debiut (Anna Smołowik). Dzięki głównej roli w „Zaklętych rewirach” Feliksa otrzymał również Mateusz Banasiuk a spektakl „I będą święta” tria Przepiórska/Rowicki/Ratajczak stał się najczęściej nagradzanym w Polsce monodramem. Tematy trudne, osobiste ale też prześmiewcze czy pokazujące dystans to wizytówka tego miejsca. Teatr tworzony jest z pasją i odwagą dla ludzi otwartych, niezależnych myślowo i nowoczesnych.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/TEATRWARSawy/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.