fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Teatr

Resort Komedii

Witamy w piwnicy!

Resort Komedii to miejsce założone przez członków teatrów improwizowanych Klancyk, Hofesinka, Hurt Luster, Hulaj i grupy Stand-up Polska. Codziennie w piwnicy przy ulicy Bielańskiej 1 zobaczycie komediowe spektakle, które eksperymentują formą i wychodzą daleko poza polskie kabaretowe przyzwyczajenia. Poza stand-up’em i spektaklami napisanymi, istotna w repertuarze Resortu Komedii jest improwizacja. Spektakle grane na żywo, bez przygotowania, bez planu – gdzie występujący są równocześnie reżyserami, scenarzystami, aktorami, choreografami – a wszystko tylko raz i nigdy już nie do powtórzenia. Improwizowane spektakle przedstawiają światy pełne absurdu, dziwności, szybkości. Urozmaiconych komediowych postaci.

W Resorcie Komedii można zobaczyć wiele autorskich formatów improwizowanych tworzonych przez artystów z nieraz ponad 10 letnim doświadczeniem w tej dopiero rozwijającej się w Polsce sztuce. Często zapraszani są też goście, którzy inspirują improwizatorów. Był już m.in. big band muzyków z wytwórni Lado ABC, grali przy innych okazjach Macio Moretti, Miron Grzegorkiewicz, Mateusz Franczak, opowiadali Adam Wajrak, Sylwia Chutnik, Małgorzata Sadowska, Jacek Dehnel. W ramach współpracy z Paradą Równości w maju i czerwcu 2019 stworzyliśmy 4 unikatowe wydarzenia, w których improwizowaliśmy, napisaliśmy skeczowe piosenki i zrobiliśmy show pt. Lip Sync Ekstrawaganza: Same Gwiazdy. Na Paradzie rozgrzewaliśmy uczestników.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/pg/resortkomedii/about/?ref=page_internal

Udostępnij:

FacebookTwitter


Resort Komedii

ul. Bielańska 1 , Warszawa

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.