Ośrodek kultury

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

proanima.pl

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza dysponuje wszechstronną salą widowiskową posiadającą ponad 600 miejsc na widowni, rozlokowanych amfiteatralnie na dwóch częściach sali głównej oraz na balkonie. Klimatyzowana i doskonała akustycznie sala gwarantuje ekskluzywne warunki udziału w wydarzeniach artystycznych.
Scena RCKP należy do największych w regionie, a jej powierzchnia wraz z proscenium wynosi 252 m². Wyposażona jest w dwie hydrauliczne, dwupoziomowe zapadnie umożliwiające przechowywanie dekoracji. Pod deskami proscenium schowany jest orkiestron mieszczący 40 muzyków. Wygodny rozładunek i załadunek sprzętu umożliwia rampa rozładunkowa wspomagana dźwigiem koszykowym. Scena dysponuje 10 sztankietami, czarnym i białym horyzontem, czarnymi kulisami i kurtyną główną , trzema ruchomymi rampami świetlnymi. Całość odgradzana jest od widowni ogniotrwałą kurtyną metalową specjalnie wytłumioną dla potrzeb akustycznych sali. Na zapleczu znajduje się sześć garderób, w tym dwie indywidualne z eleganckimi łazienkami.
Ogromna scena odpowiednio zagospodarowana systemem praktykabli, bądź eleganckimi krzesłami może z powodzeniem stanowić kameralną salę widowiskową w przypadku klimatycznych koncertów czy małych form teatralnych. Sala wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt elektroakustyczny i oświetleniowy. Zainstalowany jest potężny ekran kinowy zamykający prawie całą przestrzeń okna scenicznego. Dzięki nowoczesnemu projektorowi multimedialnemu istnieje możliwość przedstawienia najróżniejszych prezentacji, jak również wyświetlenia filmów z nośnika DVD. Na każdym poziomie budynku usytuowane jest przestronne foyer, zagospodarowane świetnie na powierzchnię wystawienniczą.
Wizytówką jest przepiękny żyrandol wykonany przez krośnieńską firmę Villa Glass Studio według projektu pani Ewy Cisowskiej. Ważąca prawie tonę konstrukcja złożona z 81 szklanych elementów wyeksponowana jest w specyficzny sposób ukazując swoje wdzięki na każdym piętrze obiektu. W hallu wejściowym znajduje się przestronna, czytelnie oznakowana szatnia, mieszcząca ponad 700 okryć wierzchnich. Dzięki owocnej współpracy z wolontariuszami szatnię obsługuje zawsze adekwatna do ilości gości grupa młodych ludzi, którzy w ten sposób aktywnie uczestniczą w budowaniu krośnieńskiego Hospicjum.
Budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zarówno do wejścia głównego jak i do drzwi budynku administracyjnego wiedzie podjazd umożliwiający dostęp do obiektu. System dźwigów osobowych zainstalowanych we wszystkich częściach budynku gwarantuje wjazd wózka nawet w najodleglejsze zakamarki centrum.
Budynek RCKP u zbiegu ulic Krakowskiej i Kolejowej wkomponował się doskonale w architekturę krośnieńskiego krajobrazu. Obecnie jest prestiżowym miejscem zarówno kameralnych spotkań jak i spektakularnych widowisk.
Dysponujemy nowoczesną salą baletową, salą taneczną, wspaniale doświetloną światłem naturalnym pracownią plastyczną, salą klubową, pracownią grafiki tradycyjnej, salami prób zespołów muzycznych i wokalnych.
Do żadnego przedsięwzięcia nie podchodzimy szablonowo, udoskonalając nasze możliwości organizacyjne i podnosząc jakość świadczonych usług. Stale rozwijamy się, poszukując nowych wyzwań i niekonwencjonalnych rozwiązań, by sprostać wszystkim stawianym przed nami oczekiwaniom.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/rckpkrosno/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.