Ośrodek kultury

Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” to centrum kulturalne Puław oraz największa i najprężniej działająca placówka kultury w Puławach i powiecie puławskim. Samorządowa instytucja, będąca miejscem zróżnicowanej edukacji artystycznej, upowszechniającej i rozwijającej potrzeby kulturalne społeczności. Odpowiada za organizacje wydarzeń z różnych dziedzin artystycznych oraz zaspokaja, wspiera i promuje aktywność lokalnych talentów w sferze działań kulturalnych.

W Ośrodku aktywnie działają zespoły amatorskiego ruchu artystycznego, skupiające uczestników w każdym wieku (od pięciolatka do seniora), wśród których można wymienić: Zespół Baletowy „Etiuda”, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, Studio Tańca „Pokus”, Teatr „RETRO”, Teatr Lalek „Muchomor”, Teatr Młodzieżowy SPUT², Puławski Teatr Amatora, Teatrzyk Dziecięcy Figielek, Zabawa w Teatr, Koło Konferansjerów i Recytatorów, Pracownia Edukacji Plastycznej oraz zespoły wokalne seniorów: Zespół Reprezentacyjny Geriatrii i Puławianki. Pod kierunkiem doświadczonych instruktorów, na zajęciach indywidualnych i grupowych, swoje umiejętności rozwijają wokaliści i recytatorzy. Ośrodek nieustannie poszerza swoją ofertę — tylko w ostatnim czasie powstały trzy nowe formy artystyczne: Puławska Orkiestra Dęta, zespół muzyczny (nie)sPOKojni oraz Eksperymentalny Zespół Rodzinny.

W puławskiej placówce kulturalnej działają również: Klub Twórców Ludowych, Klub Seniora oraz Puławskie Stowarzyszenie Amazonek. Działalność wystawienniczą prowadzi Puławska Galeria Sztuki. Będące w strukturach Ośrodka Centrum Informacji Turystycznej promuje Puławy i dba o rozwój imprez turystycznych.

Repertuar “Domu Chemika” w Puławach jest niezwykle rozbudowany. Niejednokrotnie puławska publiczność miała okazję podziwiać na scenie nie tylko wyjątkowe spektakle, ale również koncerty, wystawy i brać udział w spotkaniach ze znanymi artystami. Ośrodek jest organizatorem różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, koncertów, spektakli teatralnych i kabaretowych, pokazów filmowych oraz wydarzeń plenerowych i festynów rodzinnych. Od wielu lat organizuje imprezy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Dom Chemika” jest otwarty na pasjonatów na Wasze pomysły, inicjatywy, działania kulturalne, społeczne i edukacyjne – na realizację Waszych potrzeb, pasji, talentów i kreacji osobistych.

Zapraszamy do Nas!

Info: https://domchemika.pl/o-nas.html

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content