Ośrodek kultury

Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Podstawowa działalność Centrum to organizacja zajęć i warsztatów oraz prowadzenie zespołów artystycznych. W instytucji działa ich ponad 15 – między innymi: Zespół Góralski HAMERNIK, Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA, Krakowskie Centrum Choreograficzne, Teatr Ab Intra. NCK oferuje szeroki wachlarz zajęć – od grafiki warsztatowej przez zajęcia rekreacyjne takie jak akrobatyka czy joga, plastyczne, taneczne, muzyczne aż po naukę programowania dla dzieci.

NCK prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, prezentując prace wybitnych polskich i zagranicznych artystów, w kilku przestrzeniach ekspozycyjnych. Regularnie zmieniające się wystawy pozwalają na obcowanie ze sztuką w jej wielowymiarowości form i konwencji artystycznych. W październiku 2016 roku Centrum otworzyło pierwszą stałą galerię, w której prezentowanych jest 50 obrazów Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, z tzw. okresu fantastycznego w twórczości artysty. Kolejną stałą ekspozycją, tuż obok, jest otwarta w styczniu 2020 r. Galeria autorska Jerzego Dudy-Gracza, w której prezentowane są prace z kolekcji Wilmy i Agaty Dudy-Gracz.
Centrum jest także producentem cyklicznych imprez o charakterze festiwalowym, które na dobre zadomowiły się w krakowskim kalendarzu kulturalnym i niezmiennie cieszą się dużą popularnością: Festiwal Teatrów dla Dzieci, Open Eyes Festival, Navigator Festival, Krakowski Festiwal Tańca, a także Kombinat Kultury.

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.