Klub / pub / dyskoteka

MÓZG – Bydgoszcz

Mózg to działające od marca 1994 roku centrum sztuki. Założone przez grupę artystów i entuzjastów, zarządzane od początku przez Jacka Majewskiego i Sławka Janickiego, muzyków powiązanych z bydgosko-gdańska sceną yassową. Mózg to sala koncertowa, galeria sztuki, studio nagraniowe, miejsce rezydencji, pracownie artystów oraz klub-miejsce spotkań ludzi kulturalnych. Główną siedzibą Mózgu jest Bydgoszcz, ale w latach 2014-2018 działała również filia w Warszawie, mieszcząca się w budynku Teatru Powszechnego. Przez scenę Mózgu przewinęło się tysiące artystów z całego świata, przez co klub stał się rozpoznawalny w międzynarodowych środowiskach twórczych. Program Mózgu to około 100 wydarzeń rocznie, z których większość odbywa się w siedzibie głównej. Ostatnie lata to także działania na terenie Warszawy, gdzie realizowane są 2 zasadnicze projekty: SuperSam+1 oraz Mózg Festival – Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych. Oficyna wydawnicza Muzyka z Mózgu odpowiedzialna jest za produkcje powiązanych z Mózgiem artystów. Klub Mózg posiada swój bar, w którym zazwyczaj można spotkać interesujące towarzystwo. Na terenie klubu nie akceptowane są jakiekolwiek przejawy agresji, rasizmu, seksizmu, ksenofobii, fanatyzmu politycznego lub religijnego. Działaniami Mózgu zarządza Mózg Foundation – Fundacja Muzyki Współczesnej i Form Interdyscyplinarnych.

GODZINY OTWARCIA:
czwartek, piątek, sobota – od 20:00 do późna Podczas wydarzeń artystycznych mogą obowiązywać bilety wstępu do sali koncertowej lub do całego klubu. Sprawdź program lub napisz do nas aby to sprawdzić. Na życzenie możliwe inne dni i godziny otwarcia.

PARKING:
W bezpośrednim sąsiedztwie klubu znajduje się wielopoziomowy parking.

WYNAJEM:
Prowadzimy wynajem zarówno na imprezy prywatne jak i inne wydarzenia. Możliwe jest wynajęcie całego klubu lub jego części. Do dyspozycji wynajmujących jest wyposażenie klubu.

REZYDENCJE ARTYSTYCZNE:
Jest możliwość odbycia rezydencji artystycznych, podczas których korzystać można z wyposażenia i przestrzeni klubu. Możliwa jest pomoc w nawiązaniu kontaktów z lokalnymi artystami. Dysponujemy również pokojami gościnnymi.

PROPOZYCJE KONCERTOWE I INNE:
Program działalności klubu budowany jest na wiele sposobów, jednym z nich jest rozpatrywanie propozycji. Zapraszamy artystów, którzy chcieli by wystąpić w “Mózgu” do składania swoich propozycji.

STUDIO NAGRANIOWE:
Studio znajduje się na najniższym poziomie budynku, pod salą koncertową, z którą jest połączone. Możliwe są zatem nagrania studyjne jak i koncertowe. Możliwa jest również profesjonalna rejestracja wideo oraz transmisje na żywo.

TRANSMISJE NA ŻYWO:
Posiadamy zespół realizujący wielokamerowe transmisje na żywo, które mogą się odbywać zarówno na terenie klubu, jak i w dowolnej innej lokalizacji.

SKLEP:
Na terenie znajduje się sklep z płytami artystów związanych z klubem. Wszystkie wydawnictwa dostępne są również online.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.mozg.art.pl/

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content