fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Ośrodek kultury

Kieleckie Centrum Kultury

Kieleckie Centrum Kultury

Główny ośrodek życia kulturalnego Kielc i regionu świętokrzyskiego. Naszą misją jest stworzenie oferty wydarzeń kulturalnych, które zaspokoją potrzeby obcowania z kulturą społeczności lokalnej i nie tylko.

Kieleckie Centrum Kultury to reprezentacyjna placówka kulturalna Kielc i województwa świętokrzyskiego. Jest organizatorem wielu przedsięwzięć o zasięgu ponadregionalnym oraz międzynarodowym To placówka o niezmiernie szerokim profilu artystycznym, umożliwiająca oglądanie wielkich widowisk teatralnych, operowych, musicalowych, baletowych w pełnej oprawie scenicznej. Każdego roku organizuje kilkaset wydarzeń artystycznych.
Oprócz projektów jednorazowych realizuje z dużym sukcesem również przedsięwzięcia cykliczne.
Od paru lat z rozmachem kontynuuje (po śmierci profesora Rosińskiego) Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi.
Kolejnym olbrzymim projektem jest Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Konkurs, przyciągający do Kielc projektantów z Polski i zagranicy, z każdą kolejna edycją zyskuje na rozgłosie i splendorze.
Od 1995 roku KCK jest organizatorem Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. To jeden z trzech największych festiwali filmów dokumentalnych w Polsce. Pokazom filmowym towarzyszą wernisaże, panele dyskusyjne, spotkania z reżyserami.
Organizowany w okolicach rocznicy śmierci Milesa Davisa Festiwal Jazzowy Memorial to Miles to jedna z ważniejszych imprez jazzowych w Polsce.
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny “Życie jest piękne” cieszy się ogromnym zainteresowaniem amatorów i mistrzów sztuki fotografii. Prace napływają z różnych stron kraju oraz zza zagranicy. Każdego roku powstaje kolekcjonerski kalendarz, złożony z nagrodzonych prac, są one także prezentowane na głównej elewacji Kieleckiego Centrum Kultury.
Kieleckie Centrum Kultury jako pierwsza instytucja w Polsce podpisało umowę z Royal Opera House na transmisje oper i baletów na żywo z Londynu.
Instytucja kultury prowadzi stałą działalność skierowaną do młodzieży – Scenę Autorską Studio, której opiekunem jest Marek Tercz. Wspierany jest również amatorski ruch teatralny poprzez działalność Teatru Pegaz.

W 2004 roku powstała w KCK Galeria Sztuki Współczesnej Winda. Galeria w krótkim czasie zdobyła rynek sztuki i stałych widzów. Są w niej prezentowane prace najwybitniejszych twórców współczesnego malarstwa polskiego.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/KieleckieCentrumKultury/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Kieleckie Centrum Kultury

Pl. St. Moniuszki 2b, 25-334 Kielce

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.