Galeria sztuki

Gdańska Galeria Miejska

GDAŃSKA GALERIA MIEJSKA

Gdańska Galeria Miejska to cztery miejsca: GGM1 z siedzibą przy ulicy Piwnej, GGM2 przy ulicy Powroźniczej, Gdańska Galeria Güntera Grasa – 4G, znajdująca się na rogu ulic Szerokiej i Grobli I oraz nowo powstająca instytucja Dom Chodowieckiego i Grassa przy ulicy Sierocej. Cztery przestrzenie zlokalizowane w niewielkiej odległości od siebie w ścisłym centrum miasta spełniają funkcje miejskich salonów, w których progresywna, często eksperymentalna sztuka współczesna łączy się z namysłem nad szeroko pojętą kulturą i społeczeństwem.

Nazwa Gdańska Galeria Miejska buduje perspektywę spojrzenia na jej działalność. Po pierwsze, lokuje to spojrzenie na poziomie miasta, a więc dedykowana jest szczególnie twórcom, aktywistom, teoretykom, naukowcom, młodzieży, studentom, osobom starszym, a szerzej – użytkownikom miasta Gdańsk. Jej aktywność nie ogranicza się zasięgiem jedynie do lokalnego kontekstu, ale poprzez liczne ogólnopolskie i światowe relacje wchodzi w twórczy dialog z najnowszymi trendami myśli artystycznej i humanistycznej. W kręgu obecnych zainteresowań zespołu galerii znajdują się m.in. punkty styku literatury i sztuk wizualnych, najnowsza, nieopisana dotąd historia sztuki Gdańska, dotycząca ostatnich 30-40 lat, jak również promocja i pomoc w starcie debiutującym artystom z tego miasta. Galeria stara się żywo reagować na zachodzące zmiany w tkance społecznej i artystycznej środowisk twórczych z Polski i zagranicy.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/GdanskaGaleriaMiejska/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.