Galeria sztuki

Galeria Labirynt

Galeria Labirynt

Galeria Labirynt jest nowoczesną, miejską instytucją kultury, której działania są skoncentrowane wokół sztuki. Istnieje od 1956 roku, gdy funkcjonowała jako Biuro Wystaw Artystycznych.

Regularnie odbywają się u nas wystawy artystów i artystek, których można nazwać klasykami współczesności, jak i twórców i twórczyń dopiero debiutujących. Można także uczestniczyć w szeregu innych wydarzeń: przyjść na spotkanie autorskie o książce, obejrzeć film, wziąć udział w dyskusjach na ważne, bieżące tematy, skorzystać z otwartej czytelni oraz z bogatej oferty warsztatowej.

Galeria nieustanne reaguje na zmieniającą się rzeczywistość artystyczną i społeczną. Wystawy organizowane w Labiryncie wyróżnia aktualność, a także łączenie tego, co lokalne z tym, co uniwersalne. Nasze wydarzenia niejednokrotnie przybierają ogólnopolską czy międzynarodową skalę. Misją Labiryntu jest podążanie za pulsem sztuki najnowszej, dostrzeganie jej najciekawszych zjawisk, a także odkrywanie ważnych kontekstów. Posiadamy również pokaźną kolekcję dzieł sztuki od początków lat 60. XX w., która gości na rozmaitych prezentacjach, a także pełni rolę edukacyjną.

Otwartość i dostępność to cele, do których cały czas dążymy. Marzymy o stworzeniu instytucji bez barier, dlatego chcemy, aby wszystkie osoby czuły się u nas mile widziane – bez względu na macierzysty język, wiek, pochodzenie, stopień sprawności itd. Nasza oferta uwzględnia osoby zza granicy – studentów i studentki, migrantów i migrantki, seniorów i seniorki, dzieci i młodzież, a także potrzeby różnych innych grup, np. osób głuchych, słabowidzących i niewidzących.

Poza główną siedzibą przy ul. Popiełuszki 5, nasze wystawy i wydarzenia odbywają się także w Galerii Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) oraz Labirynt | Plaza (ul. Lipowa 13, wejście od ul. Obrońców Pokoju).

Do zobaczenia w Labiryncie.

Info: http://labirynt.com/o-nas/

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.