Galeria DOBRO

Galeria DOBRO to miejsce przenikania się sztuk wizualnych, muzyki, literatury i filozofii. W staromiejskim sercu miasta Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie prezentuje młodą, niezależną sztukę, angażującą i żywą.

Podczas wystawy Agnieszki Dybowskiej, autorka stworzyła na ścianie mural, Marta Frej własnoręcznie pokryła ściany swoimi memami, wystawa fotografii „Minimal Olsztyn” wykroczyła poza Galerię, anektując przestrzeń Starego Miasta, zaś prace Zbiorowego powstały na żywo podczas trwającego dwa dni, wspólnego malowania z mieszkańcami Olsztyna. Wystawom towarzyszą powiązane tematycznie spotkania, dyskusje i koncerty. Dwumiesięczne cykle-wystawy dotykają aktualnych problemów, ważnych zagadnień społecznych i intelektualnych. Do tej pory w Galerii pojawiały się takie idee, jak nostalgia, kobiecość, błąd (w sztuce i nie tylko), polskość oraz porażka jako doświadczenie pokoleniowe. W Galerii odbywają się też spotkania z ważnymi autorami (Paweł Sołtys, Aleksandra Boćkowska, Dorota Masłowska), dyskusje na aktualne tematy (rozmowa o akcji #metoo, selfie feminizmie, sytuacji na rynku pracy), spotkania z ludźmi ze świata sztuki (Zuzanna Bartoszek), performensy (Sasa Lubińska, kolacja z artystami z kolektywu Polski Piach) oraz koncerty najważniejszych, niezależnych projektów muzycznych (Better Person, We Will Fail, RSS B0YS, Pokusa, Wojciech Bąkowski). Galeria jest też otwarta na inne inicjatywy. Swój spektakl zaprezentował w niej Teatr Nieskromny. Galeria to miejsce chętnie odwiedzane przez młodzież, studentów, wykładowców. Miejsce intelektualnego i artystycznego fermentu.

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.