fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Galeria sztuki

Galeria Apteka Sztuki

Dla osób z niepełnosprawnościami aktywizacja zawodowa jest często pierwszym krokiem do samodzielnego, satysfakcjonującego życia. Praca pozwala poczuć się pewniej w świecie niebędącym wolnym od uprzedzeń, nadaje poczucie sensu, jest formą terapii i rehabilitacji społeczno-zawodowej. Galeria “Apteka Sztuki” to jedyny w Warszawie Zakład Aktywności Zawodowej.

Co to oznacza w praktyce?

Jesteśmy miejscem zatrudniającym 24 osoby z niepełnosprawnościami. Przy wsparciu doradcy zawodowego mają one szanse ukierunkowania, nabycia i rozwinięcia umiejętności, pozwalających na zatrudnienie na otwartym rynku pracy, a przede wszystkim przełamania negatywnych stereotypów. Każdego dnia udowadniamy, że osoba z niepełnosprawnością może być wartościowym, zaangażowanym pracownikiem. Apteka Sztuki jest również niezależną instytucją kultury prezentującą i promującą artystów młodego pokolenia działających w obszarze różnych gatunków sztuki (malarstwo, rzeźba, instalacja, video, performance). Oprócz wystaw organizujemy spotkania literackie, wykłady, warsztaty. Galeria prowadzona jest przez działające od 23 lat Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Do tej pory pomogliśmy ponad 70tys. osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/galeria.apteka.sztuki/

Galeria Apteka Sztuki

Al. Wyzwolenia 3/5, 00-572 Warszawa

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.