fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Galeria sztuki

Fundacja Art Transparent

Fundacja Art Transparent

ART TRANSPARENT to idea ujmowania sztuki w szerokim kontekście, zauważania punktów stycznych kultury najnowszej i zjawisk społecznych, szukania nowych sposobów mówienia o sztuce oraz dążenie do obalenia „ekspertokracji” /Ulrich Beck/ na rzecz demokratycznej polemiki i wielogłosowości w komentowaniu sztuki.

ART TRANSPARENT to poszukiwania konfrontacji twórcy z widzem przez wychodzenie z działaniami artystycznymi poza tradycyjne przestrzenie wystawiennicze. Wytyczanie nowych dróg prezentacji sztuki, które nie dadzą odbiorcy szansy na jej pominięcie. Pytanie o to, co znaczy być artystą, intelektualistą, człowiekiem usposobionym krytycznie w warunkach kreowanych przez rzeczywistość zorientowanej na zysk i rozrywkę kultury masowej.

ART TRANSPARENT to mecenat młodych artystów, kuratorów, krytyków. Z fundacją współpracują artyści, którzy wykorzystują współczesne media i sposoby efektywnej komunikacji, wychodzą poza konwencjonalne konteksty i drogi prezentacji sztuki w przestrzenie poza-galeryjne, zajmują przestrzeń miejską, funkcjonują tuż obok odbiorcy lub wkraczają w jego codzienność nie dając szansy na pozostanie niezauważonymi, komentują codzienność w nowy sposób, szukając swego miejsca w rzeczywistości i obszarach współczesnej kultury.

Fundacja ART TRANSPARENT powstała 2005 r., jako swoista odpowiedź na zauważalny deficyt miejsc i przedsięwzięć związanych ze współczesną sztuką we Wrocławiu. Fundację tworzą pracownicy, absolwenci i studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Ekonomicznej.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/FundacjaArtTransparent/

Udostępnij:

FacebookTwitter


Fundacja Art Transparent

Ofiar Oświęcimskich 1/2, 50-069 Wrocław

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.