Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/filharmonia.krakow
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/filharmonia.krakow
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
ul. Zwierzyniecka 1 , Kraków
12 619 87 26
fk@filharmonia.krakow.pl
http://www.filharmonia.krakow.pl/
Krzysztof Cugowski, legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy. Właśnie rozpoczął jeden z najważniejszych okresów w swojej scenicznej drodze. Przed nim jubileuszowy rok, pełen koncertów i muzycznych wydarzeń, którym uczci 55 – lecie swojej kariery artystycznej. Planuje również wydanie premierowej płyty w towarzystwie doskonałych muzyków z Zespołu Mistrzów.
Dla dzieci / Rodzinne, Koncert
Pocahontas, Mulan, Cruella de Mon, Krab – przyjaciel Arielki, Pinokio, Alladyn – tych i wielu jeszcze innych bohaterów spotkacie na pierwszym w tym sezonie familijnym koncercie w Filharmonii Gorzowskiej. W muzyczną podróż po zaczarowanej krainie Walta Disneya zabierze was Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod kierunkiem maestro Tadeusza Wicherka. Piosenki zaśpiewają Sylwia Przetak, Gabriela Oberbek, Paweł Izdebski i Jarek Oberbek. Będzie kolorowo, radośnie i bardzo przebojowo. Wspólnie z artystami zapraszamy Was na koncert i do wspólnego śpiewania, bo piosenkę Elsy z Krainy Lodu znają przecież wszyscy.
Opera Salija, będąca efektem współpracy librecistki Małgorzaty Szwajlik i kompozytora Krzysztofa Dobosiewicza, to wyjątkowe na skalę ogólnopolską wydarzenie artystyczne adresowane do starszych dzieci i młodzieży, a zarazem pierwsza produkcja operowa zrealizowana kompleksowo przez Filharmonię Gorzowską.
Salija to opowieść o dorastającej dziewczynce, którą poznajemy w dniu jej trzynastych urodzin. Niespodziewany bieg zdarzeń sprawia, że główna bohaterka przenosi się w tajemnicze miejsce, z którego podróżuje w głąb nieznanego świata, stając przed koniecznością trudnych wyborów. Fabuła opery, choć osadzona jest w konwencji baśni, opowiada o sprawach niezwykle ważnych – przemijającym dzieciństwie, dojrzewaniu, młodzieńczej wrażliwości i zawiłym poszukiwaniu definicji szczęścia. Libretto świadomie dotyka tematów odwołujących się do wyobraźni, wrażliwości oraz doświadczeń nastoletniego odbiorcy, takich jak samopoznanie, odkrywanie własnej tożsamości, konfrontacja z lękami. Muzyka, wykorzystując bogactwo kolorystyczne orkiestry symfonicznej i pełnię możliwości harmonicznych oraz żonglując dynamiką i nastrojem, znakomicie ilustruje zarówno akcję opery, jak i charaktery, emocje czy relacje poszczególnych bohaterów. Poza wartością artystyczną projekt pełni również misję edukacyjną, zachęcając młodych odbiorców do obejrzenia tak wyjątkowego dzieła scenicznego, jakim jest opera. Reżyserem spektaklu jest Rafał Matusz.
Salija otrzymała I nagrodę w Konkursie na Operę dla dzieci i młodzieży w wieku 8–15 lat (libretto i muzykę) zorganizowanym w 2019 roku przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Teatr Wielki – Opera Narodowa z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
PORTAL PROANIMA.PL NIE JEST ORGANIZATOREM WYDARZENIA. W CELU UZYSKANIA INFORMACJI NALEŻY KONTAKTOWAĆ SIĘ Z ORGANIZATOREM.