Galeria sztuki, Ośrodek kultury

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Centrum Kultury ZAMEK jest instytucją interdyscyplinarną, prezentującą najciekawsze zjawiska kultury współczesnej, w której przenikają się i uzupełniają wzajemnie sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura.
definicja: fizyczne i metaforyczne centrum poznańskiej kultury. Dach i ściany dla artystów i odbiorców (ZAMEK). Sceny dla muzyków: tych profesjonalnych i początkujących (MUZYKA). Ekrany dla najwybitniejszych dzieł filmowych i tych zapewniających najlepszą rozrywkę (NOWE KINO PAŁACOWE). Przestrzeń dla uczniów i nauczycieli, gdzie obie strony chętnie zamieniają się miejscami (EDUKACJA). Miejsce dla teatru, który nie zawsze ma swoją własną przestrzeń i tańca, który przekracza granice stylów i gatunków (TEATR / TANIEC). Strefa, w której można samotnie lub w towarzystwie zaszyć się z książką, spotkać pisarzy i poetów, napisać coś własnego (LITERATURA). Korytarze, dziedzińce i sale odwiedzane rano, w dzień i w nocy (ZWIEDZANIE). Rezydencja artystów tworzących nową, inną, nieoswojoną jeszcze sztukę (REZYDENCJE). Opiekun ulicy, przy której stoi, ożywiający ją i corocznie urządzający jej imieniny (IMIENINY).

Zamek rocznie organizuje kilka tysięcy wydarzeń, odwiedza go blisko pół miliona osób.
Dostęp dla osób na wózkach, Przyjazna dla zwierząt i Przyjazna dla osób niedowidzących.

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/ckzamek/

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.