fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Ośrodek kultury

Centrum Kultury w Lublinie

Centrum Kultury w Lublinie jest jedną z najprężniej działających jednostek kulturalnych na Lubelszczyźnie. Szerokie pole działania instytucji obejmuje realizację i prezentację projektów artystycznych, pracę warsztatową oraz działania w zakresie edukacji i upowszechniania kultury.

Centrum Kultury to film: Kinoteatr Projekt organizuje liczne pokazy, przeglądy i prezentacje kina niezależnego w kilku cyklach, starając się w ten sposób animować ruch kina offowego w naszym mieście i regionie.

Centrum Kultury to sztuki plastyczne: od 1985 roku działa tu nieprzerwanie Galeria Biała ukazująca zjawiska i tendencje sztuki najnowszej w rozmaitych przejawach i formach.

Centrum Kultury to edukacja: Dział Edukacji Kulturalnej propaguje wychowanie do kultury i przez kulturę, gromadzi młodzież, studentów i dorosłych. Głównym celem jest wdrażanie do świadomego i czynnego uczestnictwa w działaniach kulturalnych. Realizowany jest on poprzez organizację warsztatów, spotkań, projektów. W ramach Centrum działa też Zespół Taneczny „Rytm”.

Centrum Kultury to działania społeczno-artystyczne: Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry stara się przekonać, że kultura i sztuka mogą stać się mechanizmem zmiany społecznej i realnie wpływać na życie mieszkańców miasta. Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego dba z kolei o upowszechnianie i promocję wybranych zjawisk kulturowych wśród mieszkańców Lublina oraz promocję Lublina, Lubelszczyzny i Polski za granicą.

Centrum Kultury to festiwale: przygotowywane są tu jedne z najważniejszych lubelskich festiwali teatralnych, filmowych, muzycznych i edukacyjnych, m.in.: Konfrontacje Teatralne, Słodko-Gorzki Festiwal Teatralny „Sąsiedzi”, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, MAAT Festival, Lublin Jazz Festiwal, Lubelska Gala Filmu Niezależnego „Złote Mrówkojady” i Festiwal Filmów Dobrze Zakręconych, Scena Młodych, Wielokulturowy Lublin i wiele innych.

Centrum Kultury to ludzie: artyści, twórcy, animatorzy, pełni pomysłów, pasji i zaangażowania w to, co robią.

W Centrum Kultury, w naszym „domu wyobraźni” chcemy mądrze zarządzać talentami ludzkimi oraz stworzyć dogodne warunki do twórczości artystycznej, edukacji oraz prezentacji sztuki i działań artystycznych. Chcemy być otwarci na nowe osoby, nowe projekty i zjawiska. Wierzymy, że nie zabraknie nam odwagi w podejmowaniu twórczego ryzyka. Będziemy czuwać nad jakością artystyczną i intelektualna naszych projektów. To wszystko po to, by wziąć udział w procesie edukacji: nauki twórczości, zrozumienia społeczno-regulacyjnej roli kultury, edukacji do głębokiego uczestnictwa w tejże kulturze i bycia w świecie. My, pracownicy lubelskiego „domu wyobraźni”, mamy głęboką świadomość, jaka ciąży na nas odpowiedzialność za współczesnego mieszkańca Lublina, mieszkańca Polski, Europy. Ufamy, że to początek fascynującej drogi, pracy na rzecz nowej instytucji, do współtworzenia której serdecznie zapraszamy.

Centrum Kultury w Lublinie

Peowiaków 12, 20-007 Lublin

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.