Inne

Amfiteatr im. Czesława Niemena | Amfiteatr Olsztyn

Amfiteatr im. Czesława Niemena

Amfiteatr im. Czesława Niemena – Olsztyn

Imprezy w olsztyńskim amfiteatrze

Dzięki obiektowi w sezonie letnim Stare Miasto nieprzerwanie tętni życiem. Jest on główną sceną corocznego cyklu wydarzeń w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Odbywają się tu koncerty i inne występy artystyczne, imprezy rozrywkowe, a nawet pokazy filmowe. Obiekt posiada profesjonalną, zadaszoną scenę, 1 250 miejsc siedzących i kompleks podziemnych pomieszczeń (m.in. sala kameralna, garderoby, bufet).
Nie znalazłeś imprezy, której szukasz?
Skorzystaj z wyszukiwarki wydarzeń kulturalnych
Amfiteatr Olsztyn

Amfiteatr w Olsztynie – położenie, mapa, dostępność

Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie znajduje się na Starym Mieście tuż przy zamku. Powstał w 1978 roku w miejscu dawnej zamkowej fosy. Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie w 2006 roku przeszedł gruntowny remont i obecnie posiada nowoczesną, zadaszoną scenę, 1300 miejsc siedzących, a w podziemiach toalety i pomieszczenia gospodarcze oraz kameralną salę na 78 osób. Także w 2006 roku Amfiteatrowi nadano imię Czesława Niemena. Z amfiteatru roztacza się piękny widok na zamek.

Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie jest dostępny dla osób poruszających się na wózku (znajduje się tam winda), jednak samo dojście do bramy Amfiteatru jest mocno utrudnione ze względu na stromą górkę i nierówne “kocie łby”.

Udostępnij:


2022 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.