O projekcie – Nie tylko Konopnicka

Kampania promująca twórczość polskich pisarek

Nie tylko Konopnicka - Promocja czytelnictwa

O projekcie

Celem programu jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Nie tylko Konopnicka – kampania promująca twórczość polskich pisarek – to projekt, którego celem jest z jednej strony upamiętnienie Marii Konopnickiej w roku 180 rocznicy urodzin a z drugiej promocja literatury pisanej przez kobiety – poprzez rozpowszechnienie informacji dotyczących najnowszych wydarzeń literackich na Portalu ProAnima.pl dzięki zaawansowanej wyszukiwarce, pozwalającej dotrzeć zarówno do osób pasjonujących się literaturą, jak i do tych, którzy na co dzień po nią nie sięgają.

Nazwa instytucji zarządzającej Programem:
Instytut Książki
Nazwa Programu:
Promocja czytelnictwa
Nazwa instytucji zarządzającej Programem:
Instytut Książki
Nazwa własna zadania:
Nie tylko Konopnicka – kampania promująca twórczość polskich pisarek

Projekt zostanie zrealizowany do końca 2022 roku.

Partnerem projektu jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Przy projekcie Fundacja będzie ściśle współdziałać z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, z którą nawiązaliśmy współpracę w zakresie patronatów medialnych wydarzeń literackich. Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku posiada ogromne doświadczenie w promowaniu działań związanych z literaturą. Wiedza pracowników Książnicy może okazać się nieoceniona przy projekcie “Nie tylko Konopnicka”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Nie tylko Konopnicka - promocja czytelnictwa
Nie tylko Konopnicka - tablica - dofinansowanie

2024 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content