Array
(
    [0] => https://proanima.pl/wp-content/uploads/2022/02/Projekt-bez-tytulu-1.jpg
    [1] => 500
    [2] => 419
    [3] => 
)
        

W dniu 23 stycznia miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach tanecznych, których tytułem i motywem wiodącym było hasło: WOMEN OF K-POP BY AVA – HWASA EDITION. Zajęcia zostały zorganizowane przez grupę dance coverową AVA i krakowską szkołę tańca – Sempre.

Zanim jednak przejdę do relacji z samego wydarzenia, należy się czytelnikowi kilka wyjaśnień pojęciowych i przedstawienie utalentowanych prowadzących.

Czym jest k-pop?
(szybkie info dla niewtajemniczonych)

K-pop, to rodzaj południowokoreańskiej muzyki popularnej, której wykonawczynie_cy (idolki_e) oprócz wokalu prezentują także niesamowite umiejętności taneczne. Artystki_ści w nietuzinkowych choreografiach łączą elementy wielu rodzajów tańca, dzięki czemu uzyskują spektakularne efekty zachwycające ludzi z całego świata. Naturalnym zjawiskiem jest więc powstawanie dance coverów, czyli odtwarzanie koreańskich choreografii i tworzenie własnych tanecznych interpretacji na ich podstawie.

Grupa AVA i idolka Hwasa

AVA, to grupa dance coverowa, której założycielkami są Agnieszka i Weronika Galewicz. Agnieszka na co dzień prowadzi zajęcia k-pop jako dyplomowana instruktorka tańca. Razem z Weroniką, tworzą mniejsze i większe projekty, których efekty publikują na swoich mediach społecznościowych. Taneczne duo możecie podziwiać na Instagramie @ava_dance.covers i na youtube!

Hwasa to koreańska wokalistka i tancerka, a także członkini zespołu Mamamoo. W listopadzie 2021 roku wydała swój drugi, solowy album zatytułowany guilty pleasure, którego czołowym utworem jest piosenka I’m a B.

K-popowe warsztaty z grupą AVA!
Zdjęcie promujące najnowszy album Hwasy – guilty pleasure, opublikowane na Instagramie artystki

WOMEN OF K-POP BY AVA – HWASA EDITION
23 stycznia 2022, Kraków

Zgodnie z tytułem, założeniem warsztatów było nauczenie uczestników fragmentów choreografii do dwóch piosenek Hwasy: Maria oraz wspomnianego I’m a B. Warunkiem udziału była jedynie chęć uczestnictwa i wcześniejszy zapis z płatnością. Zaproszeni byli wszyscy – także osoby zupełnie niezainteresowane k-popem.

Pierwszą część trzygodzinnej tanecznej sesji poprowadziła Weronika, ze szczegółami opisując każdy ruch potrzebny do zatańczenia Marii.

K-popowe warsztaty z grupą AVAK-popowe warsztaty z grupą AVA
Weronika wraz z grupą podczas tańczenia Marii; fot.: Agnieszka Galewicz
Kroki do drugiego bloku tanecznego, do piosenki I’m a B pokazywała Agnieszka, porównując poszczególne elementy choreografii do bliższych codzienności zjawisk i czynności, aby ruchy stały się dla tańczących mniej abstrakcyjne.

K-popowe warsztaty z grupą AVAK-popowe warsztaty z grupą AVA
Agnieszka z całą grupą, w pierwszej i ostatniej pozycji choreografii I’m a B; fot.: Weronika Galewicz
Warsztaty odbywały się w godzinach od 10 do 13, a po każdej z tanecznych części następowało nagrywanie choreografii, wzorem najpopularniejszego koreańskiego studia tańca – ONE MILLION DANCE. Najpierw nagrywka w wersji z instruktorką, później taniec w mniejszych grupach, a na końcu ewentualne występy solowe (śmiałków była trójka, w tym ja).Dzień po zajęciach każda z uczestniczących osób otrzymała nagrania z wydarzenia. Prowadzące zadbały o to, aby każdy mógł dokładnie zobaczyć jak tańczy na przynajmniej jednym z nagranych materiałów.

Każde spotkanie z grupą AVA jest dla mnie przeżyciem niesamowicie inspirującym. Tak było też w niedzielę – energetycznie, ciekawie, a co za tym idzie – inspirująco.

Dla bezdyskusyjnych fanek_ów Hwasy (takich jak ja) było to wydarzenie dodatkowo atrakcyjne właśnie ze względu na możliwość tańca do ukochanych utworów.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia profili społecznościowych AVA i wyczekiwania kolejnych magicznych warsztatów!

K-popowe warsztaty z grupą AVA!

Relacja: Wiktoria Buczek
Źródła: Instagram Hwasy – screen okładki albumu
Fotografie z warsztatów wykorzystałam na podstawie zgody autorek.

Spodobał ci się tekst o k-popowych warsztatach tanecznych z grupą AVA?

🟧 Przeczytaj również: nastroje – przestrzenie – recenzja płyty
🟧 Przeczytaj również: Nie patrz w górę – 3 powody, dla których warto zobaczyć film! Recenzja
🟧 Przeczytaj również: Wystawa Slavs and Tatars. Wielokulturowość uszyta z wełny i ortalionu – recenzja

Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego


👉 Znajdź ciekawe wydarzenia taneczne w naszej

>>>wyszukiwarce imprez<<<

Udostępnij:


2024 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content