Array
(
    [0] => https://proanima.pl/wp-content/uploads/2024/08/UBONGO-JUNIORT-CLASIC-BOX-TOP-3D.png
    [1] => 602
    [2] => 625
    [3] => 
)
        

Ubongo Junior

„Ubongo” to gra rodzinno-imprezowa polegająca na układaniu kolorowych kafelków tak, by zapełnić pola widoczne na planszetce. 21 sierpnia br. ukazała się dziesiąta odsłona tej kultowej gry – „Ubongo Junior”. To propozycja dla najmłodszych dzieci, która idealnie sprawdzi się na początek planszówkowej przygody.

W zabawie istotny jest czas, jednak nawet wolniejsi gracze mają szansę na ukończenie zadania. Gra ma niewiele zasad, a wszystkie są proste i zrozumiałe, co czyni ją idealną propozycją nie tylko dla doświadczonych, ale też dla początkujących graczy. Wygrywanie i zdobywanie punktów w „Ubongo” jest czymś pobocznym, bo liczy się przede wszystkim dobra zabawa, jaką jest układanie wzoru.

W „Ubongo Junior” na najmłodszych czekają kolorowe kafelki z dzikimi zwierzątkami. Gracze jak najszybciej starają się umieścić zwierzęta w odpowiedni sposób na planszy, aby nie pozostały puste białe pola. Pierwszy gracz, któremu się to uda, krzyczy „Ubongo!” i losuje kryształ z woreczka. Wygrywa gracz z najcenniejszą kolekcją kamieni. Dwa poziomy trudności sprawiają, że zabawa jest niezwykle ekscytująca!

„Ubongo Junior” to propozycja dla najmłodszych graczy. Na opakowaniu znajduje się oznaczenie 4+. Myślę jednak, że już sprytnemu 3-latkowi można ten tytuł zaproponować.
W odróżnieniu od wersji podstawowej „Ubongo” dla starszych graczy, w przypadku „Juniora” mamy zagadki składające się z dwóch lub trzech elementów. Na każdym kafelku znajdują się wizerunki zwierząt, co jest dodatkową atrakcją. Bawimy się w spotkanie dzikich zwierząt na sawannie lub w dżungli
. – opowiada Beata Sawoń, wydawczyni gier w Story House Egmont – Seria „Ubongo” to oczywiście gry logiczne i nie inaczej jest w przypadku wersji dla najmłodszych. Ta planszówka ma wspierać umiejętność logicznego myślenia, spostrzegania, dopasowywania. Młody gracz próbuje swoich sił i często metodą wielokrotnych prób i błędów dopasowuje kafelki do planszetki. Niewątpliwą zaletą tego tytułu jest możliwość połączenia go z wersją klasyczną dla starszych, czyli z „Ubongo” z wizerunkiem słonia. W instrukcji do wersji „Junior” znajduje się konkretna wskazówka dotycząca zasad takiego wariantu. Kolorowe kafelki ze zwierzakami możemy także wykorzystać do zabaw własnych. Możemy je gromadzić w zbiory, tworzyć na ich bazie historie na dobranoc czy też wykorzystać jako wzory do rysowania dzikich zwierząt. Polecam ten tytuł szczególnie dziadkom, do których maluchy przyjeżdżają na nocowanki. – poleca Beata Sawoń.

Gra „Ubongo Junior” to nie tylko rozrywka i dobra zabawa. Gra ma wiele walorów edukacyjnych: uczy nazw dzikich zwierząt, ćwiczy logiczne myślenie, uczy zdrowej rywalizacji, rozwija umiejętności logicznego myślenia o rozwija spostrzegawczość i motorykę małą.

Gra przeznaczone jest dla 1-4 graczy powyżej 4 roku życia. Rozgrywka trwa ok. 20 minut, a cena gry to 129,99 złotych. Elementy gry to 50 planszetek, 36 kafelków ze zwierzętami, 72 kryształki oraz klepsydra. Grę można kupić w księgarni Egmont oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

 

Ubongo – pozostałe gry z serii:

  • Ubongo
  • Ubongo 3D
  • Ubongo Junior 3D
  • Ubongo Lines
  • Ubongo Duo
  • Ubongo Extreme
  • Ubongo Trigo
  • Ubongo Shimo
  • Ubongo – gra karciana. Gra do plecaka

Udostępnij:


2024 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content