KUPALLE w Białowieży! | Białystok 2023
Białoruskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Białymstoku
Wójt Gminy Białowieża
Białowieski Ośrodek Kultury
zapraszają na
39 edycję Nocy Kupały w Białowieży
8 lipca 2023
godz. 21.00
parking gminny przy ulicy Kolejowej w Białowieży
godz. 20.45 – przemarsz korowodu KUPALLE spod Białowieskiego Ośrodka Kultury na parking gminny
! ! ! W S T Ę P W O L N Y ! ! !
Bezpłatne / Darmowe, Festyn / Jarmark / Plenerowe
Dzień Dziecka w Białowieży 2023 | Białowieża
Dzień Dziecka w Białowieży 2023
Harmonogram
– dmuchańce
– alkogogle
– malowanie twarzy
– animacje
– wata cukrowa
– popcorn
Kohut – pokaz filmu | Białowieża
Kohut – pokaz filmu | Białowieża – grudnia o 19.00 w Białowieskim Ośrodku Kultury odbędzie się pokaz dokumentu przyrodniczego “KOHUT”.
Kohut to po góralsku cietrzew.
Cietrzewie jeszcze 50 lat temu można było spotkać w całej Polsce. Dziś zostało ich może 200-300. Przez ostatnie pół wieku te piękne ptaki w naszym kraju straciły większość miejsca do życia, na skutek przekształcania środowiska, osuszania bagien, nowoczesnego rolnictwa i zwiększenia liczby drapieżników. Do tego wszystkiego ocieplenie klimatu powoduje, że ich świat znika, a cietrzew to ptak, który dobrze sobie radzi w surowym krajobrazie Skandynawii i wysokich gór.
Białowieża wiosną – Wyjazd fotograficzny
BRAK MIEJSC
Zapraszamy na wyjazd fotograficzny do krainy Żubrów- Białowieży.
Puszcza Białowieska to wyjątkowe miejsce na mapie Europy. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Pozostałości lasu pierwotnego kryją w sobie całe mnóstwo niewystępujących gdzie indziej gatunków flory i fauny.
W kwietniu przyroda budzi się już na dobre po zimie. Żubry wychodzą na poszukiwanie jedzenia i to jest znakomity czas na fotografię Tych pięknych zwierząt.
Jesień to także koniec okres rui u żubrów.
Dużą atrakcją mogą okazać się poranne wyjścia w plener z Adamem Buszko https://www.instagram.com/wolf_trail_adam_buszko/. Adam od lat fotografuje zwierzęta w tym rejonie i jest specjalistą o tropienia wilków 🙂
Klimat Podlasia.
Zwiedzimy też miasteczka Podlasia, gdzie czas jakby….zatrzymał się w miejscu wiele lat temu. Odwiedzimy Białowieżę, Hajnówkę. Atrakcją Białowieży jest Park Białowieski i Restauracja Carska, która posiada wagonik carski, swoim wystrojem oddająca klimat tamtych lat.
Wyjazd fotograficzny nastawiony jest na fotografię krajobrazów i dzikiej przyrody. Prosimy więc o zabranie ciepłych ubrań/ maskujących, odpowiedniego obuwia na piesze wędrówki.
Zakwaterowanie jest w na obrzeżach Białowieży w wolnostojącym domku. Do dyspozycji będziemy mieli 2 pokoje 4os i 2 pokoje 2 os. Śniadanie i kolacja wliczono w cenę wyjazdu. Kwatery również.
Całość wyjazdu poprowadzi Robert Hościło, który jest założycielem grupy fotograficznej TRON i OKO. Robert pochodzi z Podlasia i wielokrotnie odwiedzał tamte tereny. Będzie też wsparciem w kwestii technicznej [ ustawienia aparatu] oraz obróbki zdjęć w Lightroomie. Towarzyszyć mu będzie fotograf zwierzyny Białowieży – Adam Buszko
Łączny koszt wyjazdu – 550 zł. W cenie wliczono zakwaterowanie, wyżywienie oraz pełną organizację wyjazdu wraz ze wsparciem/ warsztatem fotograficznym w tym tropieniem zwierząt z przewodnikiem/ fotografem. Dojazd we własnym zakresie- myślę, że będzie można dołączyć do kogoś z uczestników.
Przewidujemy wyjazd dla grupy 10-12 osób.
O kolejności wyboru decyduje wpłata zaliczki 130 zł. Pozostałą należność należy opłacić najpóźniej na miejscu.
Numer konta – 151050135710 0000 9048630249
Bank ING; Robert Hościło TRON; 42-582 Rogoźnik
tytulem: Białowieża Wiosną
Więcej informacji i zapisy:
Robert Hoscilo tel 669 000 800; r.hoscilo@gmail.com