malopolskie
22.09.2021
15:30-21:00
23.09.2021
15:30-21:00
24.09.2021
14:00-21:00
25.09.2021
14:00-21:00
26.09.2021
14:00-21:00

Weź udział w 7. Festiwalu im. Zygmunta Haupta — przyjedź do Gorlic lub oglądaj transmisje!
Spotkajmy się w Gorlicach, literackiej stolicy Beskidu Niskiego, miejscu, w którym rozmawiamy o literaturze, spoglądamy w przeszłość, zauważamy to, co najnowsze i szukamy tego, co zawsze aktualne. Festiwal odbywa się w terminie 22–26 września 2021 r. Na Festiwal zaprasza Andrzej Stasiuk, dyrektor artystyczny festiwalu — pisarz i miłośnik prozy Haupta.
W programie spotkania z autorami i autorkami reprezentującymi szerokie spektrum gatunków — od prozy przez poezję po reportaż, esej i biografię — a także spotkania tematyczne, czytanie opowiadań Zygmunta Haupta i wystawa. Festiwal odbędzie się w siedzibie Gorlickiego Centrum Kultury (ul. Michalusa 4) zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Transmisje online umożliwią wzięcie udziału w Festiwalu także tym osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.
🟪 PROGRAM
www.festiwalhaupta.pl/program-2021
🟪 AUTORZY I AUTORKI, GOŚCIE FESTIWALU
— Justyna Bargielska, Wojciech Bonowicz, Iwona Boruszkowska, Darek Foks, Mikołaj Grynberg, Andrzej S. Jagodziński, Agnieszka Jelonek, Izolda Kiec, Dorota Kotas, Katarzyna Kotyńska, Zofia Król, Paulina Małochleb, Michał Milczarek, Andrzej Niewiadomski, Paweł Panas, Piotr Paziński, Maciej Płaza, Marta Podgórnik, Paweł Próchniak, Anda Rottenberg, Joanna Rudniańska, Martin M. Šimečka, Paweł Smoleński, Justyna Sobolewska, Andrzej Stasiuk, Ziemowit Szczerek, Julia Szychowiak, Kamil Targosz, Marek Wilczyński, Michał Wirchniański.
— Opowiadania Zygmunta Haupta usłyszymy w interpretacji Marka Kondrata.
🟪 TRANSMISJE LIVE
Wychodząc naprzeciw tym wszystkim, którzy do Gorlic nie przybędą, zaplanowaliśmy transmisje live z festiwalowych spotkań, które zostaną przygotowane przez Gorlice.tv. Będą one dostępne w naszych mediach społecznościowych, na Facebooku i YouTubie.
⭐️ obserwuj na FB: @ZygmuntHauptFestival
⭐️ obserwuj na YT: www.bit.ly/haupt-YT
⭐️ obserwuj na IG: @hauptfestival
🎉🎉🎉
Festiwal odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Gorlice i Sponsorów, pomocy finansowej lub rzeczowej Partnerów, a także dzięki osobom i podmiotom, które zaangażowały się w zbiórkę społecznościową, przekazując na jej cel nagrody lub wsparcie finansowe.
— Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury, Wydawnictwo Czarne.
— Sponsorzy: Towarzystwo z Beskidu Niskiego, Agencja Autorska Autograf, Bank Spółdzielczy w Gorlicach, Cluster Offices.
— Partnerzy: Czeskie Centrum w Warszawie, Czeskie Centrum Literatury, Biblioteka Ziemi Morawskiej, Instytut Goethego w Krakowie, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Zjednoczenie Łemków w Gorlicach, Księgarnia Mieszko w Gorlicach, Pracownia artystyczna „Bez pośpiechu”, Stara Farma, Chutor Grzegorza.

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy Gorlice.

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:

FacebookTwitter


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.