mazowieckie

➡ Na webinar obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/3B7KkB8
Kraj Kwitnącej Wiśni dla wielu z nas wydaje się egzotyczny i niedostępny. Nawet osoby dobrze znające Azję nierzadko twierdzą, że bariera kulturowa w kontaktach z Japończykami jest szczególnie silnie widoczna.
Czy Europejczyk może zostać przyjęty na równych prawach do japońskiej rodziny? Czy może budować przyjaźnie i zintegrować się ze społecznością lokalną na japońskiej wsi? Czy łatwo mu funkcjonować w środowisku biznesowym? Jak wygląda Japonia z perspektywy osoby, która mieszka tam na stałe? 🧐
Spotkanie poprowadzi dr hab. Marcin Jacoby, prof. Uniwersytetu SWPS, kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich na naszym Uniwersytecie.
➡ Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania! Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/3B7KkB8
Gość:
Anna Włodarczyk – sinolożka i artystka ceramiczka. Studiowała w Chinach i na Tajwanie, ceramiki uczyła się pod kierunkiem Stanisław Tworzydło. Od siedmiu lat mieszka w Japonii, od dwóch – w miejscowości Mashiko w prefekturze Tochigi. Współpracuje z portalem Culture.pl.
Gość:
Edyta Nowicka – japonistka od 1990 r. mieszkająca w Tokio. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w Polsce i w Japonii dzięki pracy w wiodących japońskich korporacjach (Mitsubishi Corporation, Seibu Department Stores Ltd., Issey Miyake Inc.) oraz własnej firmie doradczej, którą założyła w Warszawie w 2003 r. Na Uniwersytecie SWPS wykłada m.in. zagadnienia związane z różnicami w kulturze biznesowej.
Prowadzący:
Prof. Marcin Jacoby – sinolog, tłumacz, ekspert zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi regionu Azji Wschodniej, szczególnie Chin i Republiki Korei. Na naszym Uniwersytecie kieruje Zakładem Studiów Azjatyckich i prowadzi zajęcia z zakresu wiedzy o Chinach i Azji Wschodniej: literatury, sztuki i dyplomacji kulturalnej.
⏳ Termin i miejsce spotkania:
18 października 2021 r., godz. 13.00–14.00, online.
✔ Więcej informacji o webinarze przeczytacie tutaj: https://bit.ly/3DcjOY6
Do usłyszenia! 🙃

Informacje pochodzą ze strony organizatora imprezy.

👉 Znajdź ciekawe wydarzenia kulturalne w naszej >>> wyszukiwarce imprez <<<

Udostępnij:


2021 © Fundacja ProAnima. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content