fbpx
Portal Promocji Kultury ProAnima.pl

Spektakl, Transmisja online

ŻMIJA. Monodram Doroty Stalińskiej / online

Na specjalne życzenie Widzów, 18 czerwca Dorota Stalińska zagra Żmiję na naszej scenie jeszcze raz. Bilety w cenie 19 zł http://artkombinat.pl/2020/05/18-06-2020-zmija-monodram-doroty-stalinskiej-online/ Spektakl dostępny będzie w systemie VOD przez 24 h od zakończenia transmisji live. Żmija. Monodram Doroty Stalińskiej to opowieść o kobiecie samotnej, okaleczonej przez okrutny i bezwzględny świat wojny. Pozbawiona wymordowanej rodziny, rzucona w wir rewolucyjnych przemian zostaje żołnierzem, żołnierzem samotnym, okrutnie samotnym człowiekiem pośród ludzi. Otoczona obcymi i nienawidzącymi ją ludźmi, pozbawiona zrozumienia i odrzucona przez wszystkich toczy swoją opowieść samotnika, kobiety która w żadnej mierze nie decyduje o własnym losie. ” (…) Żmija” – trzy i pół tysiąca odsłon wciąż tej samej samotności. Trzy i pół tysiąca powtórek spowiedzi z życia nie do końca lichego, bo jednak z małą nadzieją gdzieś na dnie. Ponad dwadzieścia lat grania opowieści o kobiecie, której marzenia nie wytrzymały zewsząd napierającej obojętności świata. Tak, ponad dwadzieścia lat opowiadania o jakości wiecznej, o czekaniu na ciepło, po czym siedem lat przerwy – i dziś znów to samo. Więc może w siedmiu latach ciszy, gdy Stalińska „Żmiję” zawiesiła na kołku – stara opowieść kolebała się w Stalińskiej tak samo intensywnie, jak w latach grania? Może aktorstwo naprawdę wielkie polega na takich głębokich ciągłościach (…) ?” Paweł Głowacki, Dziennik Polski, 29 lipca 2006 Żmija, wg opowiadania Aleksego Tołstoja Adaptacja, reżyseria, scenografia, kostiumy, produkcja i wykonanie: Dorota Stalińska Czas trwania: 55 minut Bilety w cenie 19 zł http://artkombinat.pl/2020/05/18-06-2020-zmija-monodram-doroty-stalinskiej-online/   Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/181557433196746/

18.06.2020
20:00 - 21:00

Na specjalne życzenie Widzów, 18 czerwca Dorota Stalińska zagra Żmiję na naszej scenie jeszcze raz.

Bilety w cenie 19 zł
http://artkombinat.pl/2020/05/18-06-2020-zmija-monodram-doroty-stalinskiej-online/

Spektakl dostępny będzie w systemie VOD przez 24 h od zakończenia transmisji live.

Żmija.

Monodram Doroty Stalińskiej to opowieść o kobiecie samotnej, okaleczonej przez okrutny i bezwzględny świat wojny. Pozbawiona wymordowanej rodziny, rzucona w wir rewolucyjnych przemian zostaje żołnierzem, żołnierzem samotnym, okrutnie samotnym człowiekiem pośród ludzi. Otoczona obcymi i nienawidzącymi ją ludźmi, pozbawiona zrozumienia i odrzucona przez wszystkich toczy swoją opowieść samotnika, kobiety która w żadnej mierze nie decyduje o własnym losie.

” (…) Żmija” – trzy i pół tysiąca odsłon wciąż tej samej samotności. Trzy i pół tysiąca powtórek spowiedzi z życia nie do końca lichego, bo jednak z małą nadzieją gdzieś na dnie. Ponad dwadzieścia lat grania opowieści o kobiecie, której marzenia nie wytrzymały zewsząd napierającej obojętności świata. Tak, ponad dwadzieścia lat opowiadania o jakości wiecznej, o czekaniu na ciepło, po czym siedem lat przerwy – i dziś znów to samo. Więc może w siedmiu latach ciszy, gdy Stalińska „Żmiję” zawiesiła na kołku – stara opowieść kolebała się w Stalińskiej tak samo intensywnie, jak w latach grania? Może aktorstwo naprawdę wielkie polega na takich głębokich ciągłościach (…) ?”
Paweł Głowacki, Dziennik Polski, 29 lipca 2006

Żmija, wg opowiadania Aleksego Tołstoja
Adaptacja, reżyseria, scenografia, kostiumy, produkcja i wykonanie: Dorota Stalińska
Czas trwania: 55 minut

Bilety w cenie 19 zł
http://artkombinat.pl/2020/05/18-06-2020-zmija-monodram-doroty-stalinskiej-online/

 

Informacje pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/events/181557433196746/

ŻMIJA. Monodram Doroty Stalińskiej / online

,

Scroll Up
Skip to content

Rejestrując się zgadzasz się z naszą Polityką prywatności, a także wyrażasz zgodę na otrzymywanie bezpłatnych biuletynów. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji klikając w link na dole każdego biuletynu.